Studio Riot Games bylo napadeno hackery

Studio Riot Games bylo napadeno hackery

Útok způsobí odklad plánovaných updatů. Osobní data hráčů prý na internet neunikla

Zdroj: Riot Games
23. 1. 2023

Zástupci společnosti Riot Games informovali, že v průběhu minulého týdne čelili hackerskému útoku. Informaci oznámili v prohlášení na sociálních sítích a snažili se postihnout základní body, které se podobných incidentů týkají. V první řadě uvádí, že nic nenaznačuje úniku herních dat a osobních informací hráčů, na druhou stranu ale vyšetřování teprve probíhá a hráči jsou upozorňováni v jednotlivých titulech, že došlo k útoku a že vývojáři pracují na nápravě vzniklých škod, jak nejrychleji je to možné. Jen pro připomenutí, dvěma nejexponovanějšími tituly jsou samozřejmě League of Legends a Valorant, Riot má ale v portfoliu i řadu dalších her, které mohou být pro hackery potenciálně zajímavé.

„Začátkem tohoto týdne byly systémy v našem vývojářském prostředí napadeny kvůli útoku skrze sociální sítě. V tuto chvíli ještě nemáme všechny odpovědi, ale chceme komunikovat co nejrychleji a dát vám vědět, že nic nenasvědčuje úniku herních dat či osobních informací,“ uvedli vývojáři na Twitteru. Dodali však, že útok zřejmě zapříčiní opoždění vydání některých připravovaných patchů, protože jednotlivé týmy se nyní zabývají následky úniku, které mají pochopitelně vyšší prioritu. „Prosíme vás o trpělivost, než se s tím vypořádáme, o vyšetřování vás budeme informovat,“ ukončili pak vývojáři svůj vzkaz.

Na dotaz médií zástupci Riot Games potvrdili, že spolupracují se specialisty na kyberochranu a s policií, což je zároveň důvod, proč v tuto chvíli nemohou o útoku mluvit podrobněji. Vyzvali však hráče, aby si pro jistotu pravidelně měnili svá hesla a využívali dvoufaktorové ověření, které je účinným nástrojem pro ochranu osobních dat. Pokud se ptáte, jaké hry konkrétně budou útokem ovlivněny, prozatím se ozval pouze tým spravující League of Legends. Na sociálních sítích vývojáři potvrdili, že incident ovlivní velikost a zásah připravovaného patche 13.2, ačkoliv naznačili, že i tak se budou lidé z Riotu dostat do patche většinu důležitých oprav. Obsahové věci ale mohou být posunuty až na únor, kdy má dorazit patch na verzi 13.3, což je ale za daných okolností pochopitelné.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru