Baldur’s Gate III, Larian Studios, Studio Larian pracuje na oficiální podpoře modů v BG III

Studio Larian pracuje na oficiální podpoře modů v BG III

Nedávný patch některé modifikace rozbil. Vývojáři chystají dostupnost i na konzolích

Zdroj: Larian Studios
23. 2. 2024
Název: Baldur’s Gate III Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:
Datum vydání:
3. 8. 2023
3. 8. 2023 (PC)
6. 9. 2023 (PlayStation 5)
8. 12. 2023 (Xbox Series S | X)

Ačkoliv se v souvislosti s dosud posledním velkým updatem pro Baldur’s Gate III mluvilo zejména o vylepšených polibcích nebo interakcích se společníky družiny v táboře, update měl ještě jeden poměrně podstatný dopad. Rozbil totiž fungování některých fanouškovských modifikací, které pro hru vznikají, aniž by alespoň prozatím nabídla komunitě oficiální nástroje a rozšířenou podporu. Vývojáři ale s hráči zachovávají vřelé vztahy, na stížnosti stran nefunkčnosti některých modů i programů, které umožňují jejich vznik, obratem zareagovali a připravili hotfix, aby posléze udělali něco, co podle slov ředitele publishingu Michaela Douseho nedělají moc často – promluvili o něčem, co ještě v tuto chvíli není zcela připravené.

Jak už jste patrně vytušili, Douse potvrdil, že se studio momentálně intenzivně zabývá právě otázkou modifikací a patrně i s přihlédnutím k tomu, jakou mohou sehrát roli v životním cyklu každé hry, je budou chtít na oficiální úrovni podporovat. „Máme velké cross-platformové plány pro podporu modifikací s vydáním později během roku. Milujeme komunitu kolem modifikací a chceme ji podporovat, už se to blíží,“ napsal Michael Douse na Twitteru, když sdílel v úvodu popisovaný hotfix Baldur’s Gate III ze včerejšího večera. Zmínka o cross-platformové podpoře je nicméně velkým příslibem a skrze budoucí oficiální distribuční kanál by tak měly modifikace vznikající přirozeně v prostoru PC zavítat i na konzole.

Magazín Hardcore Gamer pak ještě s odkazem na komunikaci vývojářů na Discordu citoval komunitního manažera vystupujícího pod přezdívkou WombatMedic, který vysvětlil, že poslední velký update zasáhl do fungování aplikace Script Extender a ve smyslu příprav oficiálních nástrojů potvrdil, že by vše mohlo být připraveno už v průběhu několika nadcházejících měsíců a dorazit prostřednictvím dalšího velkého updatu. Ve studiu Larian pak má navíc vznikat i samostatný tým, který se bude starat o modifikace, komunikaci kolem ní, případně i vybírání těch nejlepších modů a umíme si představit, že dojde i na případnou podporu při optimalizaci chodu daných modifikací na konzolích. Jinak řečeno, WombatMedic za studio uvedl, že si uvědomuje nutnost komunikace a podpory komunity a vše by tedy mělo být výhledově ještě lepší než doposud.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru