Studio Codemasters je další z těch, které propouští

Studio Codemasters je další z těch, které propouští

Odborníci na závodní hry se museli rozloučit s neupřesněným počtem zaměstnanců

Zdroj: Codemasters
5. 12. 2023

Další herní společností, kterou postihla vlna propouštění, je Codemasters. Veteráni, kteří se specializují na závodní hry a teprve před nedávnem přinesli první díl licencovaných rallye závodů EA Sports WRC, se museli podle vyjádření Electronic Arts pro magazín IGN rozloučit s blíže neupřesněným počtem zaměstnanců. O jak velký zásah do přibližně 700členného týmu šlo, mluvčí nenaznačuje, v obecné rovině ale mluví o menších organizačních změnách, takže snad skutečně nejde o nic plošného.

„Ve snaze doručovat skvělé hry a služby, které by bavily, spojovaly a inspirovaly naše hráče, se naše odvětví neustále mění,“ uvádí mluvčí EA v úvodu svého vyjádření. „V některých případech to vyžaduje, aby společnost učinila menší organizační změny, aby naše týmy a zdroje odpovídaly požadavkům a prioritám,“ dodává mluvčí a v závěru potvrzuje, že Electronic Arts úzce spolupracuje s těmi, koho se propouštění týká. Odcházející zaměstnanci tak nad rámec odstupného s největší pravděpodobností – a odkazem na podobnou praxi – obdrží záruku v podobě platby zdravotního pojištění a s největší pravděpodobností i nabídky, připojit se v rámci EA k jinému týmu, pokud je to možné.

Jen pro přehlednost připomínáme, že studio Codemasters se stalo součástí EA v roce 2021, kdy si autory sérií jako F1, Dirt nebo Grid koupila americká společnost za 1,2 miliardy dolarů. V té době už Codies vlastnili také pohrobek Slightly Mad Studios a po akvizici se podobným způsobem spojili také s vývojáři z Criterionu, aby pomohli na svět hře Need for Speed Unbound. Aktuální portfolio Codies obsahující zejména F1 a nově rozběhnutou sérii WRC, na tom nicméně v hodnocení nebývá příliš dobře a hráči se teprve dozví, zda i v souvislosti s propouštěním dojde ve hrách k větším technologickým změnám

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru