World War 3, The Farm 51, Střílečka World War 3 se vrací ve vylepšené verzi

Střílečka World War 3 se vrací ve vylepšené verzi

První si ji zahrají majitelé předchozího early accessu. Hra je rychlejší a připomíná Call of Duty

Zdroj: The Farm 51
23. 9. 2021
Název: World War 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Vývojáři ze studia The Farm 51 už v roce 2018 vydali v programu předběžného přístupu ambiciózní akci World War 3, která lákala na taktičtější přístup nežli jiné konkurenční značky, velkou míru svobody v upravování zbraní a velká bojiště. Nutno ovšem přiznat, že se hra netrefila hráčům do vkusu tak, jak vývojáři předpokládali, a postupný odliv zájmu uvrhnul World War 3 do stavu klinické smrti. Vše vyústilo v loňské zrušení early accessu a příslib, že vývojáři budou na hře dále pracovat, aby ji změnili podle tehdejších reakcí hráčů a učinili z ní zábavnější a přitažlivější produkt. Na pomoci si přizvali studio My.Games a poměrně dlouho o sobě nenechali slyšet. Výzva z loňského prosince, aby se hráči připojili do testovací skupiny, a následný vývojářský deníček z poloviny letošního července ale vedly k vylepšené verzi, která bude už brzy k dispozici veteránům z řad hráčů, kteří si World War 3 koupili v předběžném přístupu, dokud to ještě bylo možné.

„Jste připraveni znovu objevit třetí světovou válku,“ ptají se trochu úsměvně vývojáři z Farm 51 v novém blogu. Myslí tím ale samozřejmě svojí hru a chystaný alfatest, který bude k dispozici všem majitelům hry. Hrát se začne od 30. září, z našeho pohledu od 14 hodin, a servery se opět odmlčí až 4. října ve stejný čas. Hra by se měla představit ve své vylepšené verzi a nabídne dva herní módy – Tactical Ops, resp. Team Deathmatch. Bojovat se bude na čtyřech válkou zničených mapách, založených na podobě skutečných měst Berlín, Moskva, Varšava a Poljarnyj. To odpovídá původnímu konceptu, který měl vzít hráče do celého světa, přičemž se logicky počítalo s rozšířením za hranice Evropy. Pokud se ptáte na ona vylepšení konkrétně, vývojáři v obecné rovině mluví o přepracovaných animacích, realističtější zpracování map, pohybu jednotlivých hráčů a v neposlední řadě vlastní střelbě. Ta je v porovnání s původním stavem hry trochu divočejší a celkově se zdá, že hra je o několik stupňů rychlejší. Stále si však zachovává svůj realistický základ a měla by tvořit určitou alternativu například pro připravovaný Battlefield 2042.

Nutno ovšem připustit, že záběry na hru, včetně pohledů do menu, v mnohém připomínají Call of Duty, například i včetně způsobů, jakým hráč překonává překážky. Na druhé strany používání vozidel má blíže k Battlefieldu a při dobré konstelaci se může na trhu skutečně objevit titul, který by mohl stát kdesi na pomezí obou slavných značek. Jak totiž vývojáři sami uvádí, nechtějí se vydat cestou nepřístupných hardcore stříleček a ve svém novém blogu používají spojení hratelný realismus. „World War 3 bude přístupnou i pro hráče, kteří se s žánrem FPS teprve seznamují,“ uvádí zástupci The Farm 51 a je otázkou, zda je to od nich ten nejvhodnější přístup. Budeme každopádně velmi zvědaví na výsledný mix a skloubení obou přístupů a doufáme, že nevznikne podivný kočkopes, který by se chtěl otevřeně s Battlefieldem či Call of Duty poměřovat. Bez ohledu na kvality všech tří značek, publikum arkádovějších stříleček už je plně saturováno a bez jasnějšího profilování by mohla i vylepšená verze World War 3 doplatit na nezájem hráčů.

Jak bude hra v testovací fázi vypadat, můžete zjistit během speciálního streamu, který uspořádají vývojáři 29. září od 19 hodin místního času. V něm proberou všechny důležité novinky, chtějí rovněž odpovědět na dotazy, které se mohou na konto World War 3 objevovat a hlavně odprezentují, kam se titul za rok dalšího vývoje posunul. Hru navíc budou komentovat výkonný producent My.Games Alexej Larionov a především kreativní ředitel The Farm 51 Kamil Bilczyński. V závěru pak vývojáři slibují, že další fáze testování již bude otevřená většímu počtu hráčů a budou se v nich odrážet další změny provedené na základě odezvy od hráčů. Termín, kdy by mohla být hra dokončena, však vývojáři zatím nedávají.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru