The First Descendant, Nexon, Střílečka The First Descendant zažívá raketový start

Střílečka The First Descendant zažívá raketový start

Na Steamu ji souběžně hraje téměř 200 tisíc hráčů. Jihokorejskou akci ale jen nechválí

Zdroj: Nexon
2. 7. 2024

Po sérii testů a všeobecného lákání je od dnešního dne všem hráčům bez jakéhokoliv omezení přístupná nová jihokorejská střílečka The First Descendant. Titul, který vzniká v Nexonu, je vyznavačům looter shooterů znám už delší dobu, protože v průběhu uplynulých dvou let prošel hned několika vlnami testů a hráči tak mohli přímo vyzkoušet, jestli se za nádherným technickým zpracováním skrývá i zajímavá hratelnost. Na to teď neexistuje jednoznačná odpověď – titul má na Steamu „smíšené“ hodnocení, které reflektuje pouhých 49 procent pozitivních recenzí, jednu věc ale hře upřít nelze. Je o ní obrovský zájem, což přirozeně podporuje i free to play povaha a v tuto chvíli, několik hodin po vydání, ji hraje jen na Steamu téměř 200 tisíc hráčů. Titul je přitom dostupný i na PS4, PS5, Xboxu One a Xboxu Series, navíc s podporou hraní napříč platformami, takže se připravte v nadcházejících dnech na přísun zpráv z Jižní Koreje.

Vývojáři se u příležitosti vydání hry přihlásili v přibližně 12minutovém deníčku, ve kterém seznamují se hrou ty, kteří o ni v minulosti ještě nezavadili. Hned na úvod uvádí, že si titul vyzkoušelo už přes 2 miliony hráčů, strávili se hrou v kumulativním součtu téměř 2 miliardy minut (což odpovídá více než 3400 letům hraní), nebo že je publikum rozprostřeno do více než 200 zemí a regionů po celém světě. Pak vývojáři připomínají, že datum vydání zmínili během Summer Game Festu a pouští se do rychlého představení, na co se mohou hráči těšit. Už s výše uvedenou poznámkou, že jde o free to play titul, je zřejmé, že hra vsází na mikrotransakce, za které si ale lze pořizovat předměty výlučně kosmetického charakteru, ať už zvlášť nebo v battle passu.

Co se týče hry jako takové, uvedený žánr looter shooter mixuje s RPG prvky, týkající se převážně vývoje jednotlivých postav, a to vše ve third person zpracování a s důrazem na rychlý pohyb například i za použití vystřelovacího háku. Souboj probíhá za přítomnosti mnoha odlišných zbraní a důležité jsou i rozdíly mezi postavami, které umocňují pestrost celé hry. Jak uvádí game director, The First Descendant je moderním looter shooterem, který maximalizuje zábavu z grindování a postupného růstu schopností. Na výběr je z celkového počtu 19 různých hrdinů s tím, že 14 z nich patří ke standardní nabídce a pět do ultimátní nabídky. Kromě obyčejných výprav a misí ve světě hry, připravili vývojáři také bezmála dvacítku dungeonů, po jejichž zdolání máte šanci získat silnější výbavu a připravit se tak na další části hry, případně procházet ty již objevené, ale s modifikacemi zvyšujícími obtížnost. V tomto ohledu se zdá být The First Descendant standardním zástupcem žánru, hra je ale venku jen několik hodin a bude určitě chvíli trvat, než hráči dojdou na konec a vysledují, jak optimalizovat hraní a být co nejefektivnější.

Pokud si na takové věci příliš nepřijdete, může vás třeba potěšit, že kromě slibované zábavné hratelnosti hra také skvěle vypadá. Pohání ji Unreal Engine 5 a nutno připustit, že podobně jako třeba jihokorejský Stellar Blade působí The First Descendant skvěle. Už si navíc připsal jednu kontroverzi, protože se ve hře nachází oblek, který odhaluje snad ještě víc, než hojně diskutovaný kostým ze Stellar Blade. Obléká jej postava jménem Bunny a jde podle loru o nedokončenou uniformu, která, jaksi, postrádá hodně z prvků jakékoliv ochrany…

Zdroj: Nexon

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru