Marvel Rivals, Marvel Games, NetEase, Střílečka Marvel Rivals byla oficiálně představena

Střílečka Marvel Rivals byla oficiálně představena

Superhrdinové se střetnou i spojí síly na ikonických místech marvelovského universa

Zdroj: NetEase
27. 3. 2024
Název: Marvel Rivals Vývojář: Vydavatel: , Platformy: Žánr:

Na dnešní odpoledne společnost Marvel Games lákala na jakési oznámení, které však překazily úniky a neoficiální zprávy. Už s předstihem jsme se tak dozvěděli něco více o Marvel Rivals, které první informace popisovaly jako hru podobnou Overwatchi, nepřekvapivě však s hrdiny právě od Marvelu. Nyní zde však máme již oficiální oznámení, jež představuje superhrdinskou týmovou PvP střílečku, kterou vyvíjí NetEase Games. Hra je v tuto chvíli oznámená pro PC prostřednictvím Steamu a Epicu a již brzy se do ní budou moci pustit první hráči.

Marvel Rivals dá hráčům k dispozici celou plejádu postav od Marvelu, z nichž si budou moci vybrat své hrdiny a zapojit se do bitev 6 na 6. Ke střetům dojde na nejrůznějších známých místech a bojištích známých z marvelovského universa, například Asgard či Tokio roku 2099, která navíc nabídnou unikátní zničitelná a proměňující se prostředí. Každý superhrdina či padouch pochopitelně nabídne jiné schopnosti a přednosti, přičemž bude celkově potřeba vedle využívání dovedností myslet i na týmovou strategii a kombinování samotných schopností. I díky neustále se měnícímu prostředí bude hra rychlá, pestrost postav a jejich schopností pak zaručí i další dynamičnost v rámci hratelnosti. Stačí například spojit síly s jinou postavou, načež bude možné těžit ze společné spolupráce a speciálního útoku v návaznosti na jejich schopnosti.

Z hlediska ansámblu je hra skutečně rozmanitá, ostatně jako samotný marvelovský vesmír a Marvel Multiverse vůbec. I ten zdejší se navíc bude dle vývojářů neustále vyvíjet a rozpínat, což se projeví v budoucích aktualizacích. Každá sezóna představí nové mapy a bojiště, superhrdiny a další nový obsah, který se projeví například i ve strategiích. V řadách hrdinů a padouchů samozřejmě nechybí zástupci Avengers, Strážců galaxie ani X-Menů, ale dojde samozřejmě i na další hrdiny a jednotlivce bez týmové příslušnosti. V oznamovacím traileru se ukázalo 19 postav (Rocket Racoon, Star Lord, Black Panther, Iron Man, Doctor Strange, Scarlet Witch, Namor, Magneto, Magik, Storm, Peni Parker, Luna Snow, Loki, Hulk, Spider-Man, Groot, Mantis, Punisher a Galactus), na další bychom se však měli těšit časem. Koneckonců někteří oblíbenci jako Captain America či Wolverine (kteří se však dočkají i vlastních her) v tuto chvíli chybí.

Hra zatím nemá stanovené datum vydání, nicméně už v květnu proběhne uzavřená alfa, do níž je možné se zkusit přihlásit na oficiálních stránkách. V rámci alfy bude prvním hráčům k dispozici víc než 12 postav, mezi nimiž minimálně budou Black Panther, Spider-Man, Magneto nebo Magik. Marvel Rivals se sice dočká velkého počtu lokalizací, avšak české titulky mezi nimi bohužel nenajdeme.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru