Streamovací službu xCloud budou pohánět nové Xboxy

Streamovací službu xCloud budou pohánět nové Xboxy

Změnu hardwaru naznačuje novinář Tom Warren. Proběhnout by měla příští rok

Zdroj: Microsoft
18. 6. 2020

Ačkoliv streamovací platforma xCloud stále běží jen v režimu uzavřeného testu a na její spuštění teprve čekáme, Microsoft už podle novináře Toma Warrena z magazínu The Verge chystá velký hardwarový upgrade provozních serverů. Jak už víme z dřívějška, srdcem platformy je Xbox One S, lépe řečeno vždy několik konzolí spojených k sobě, které dodávají nadstandardní výkon pro současné hry. Do budoucna by to ale mohl být problém a Microsoft údajně zareaguje už v příštím roce, když stávající Xbox One S vystřídá nesrovnatelně výkonnější Xbox Series X. A podotýkáme, že to s sebou nepřinese jen možnost hrát hry pro novou generaci Xboxu, ale také si naplno užít vybrané starší tituly, u nichž se počítá s vylepšenými funkcemi, včetně rozlišení a frekvence snímků.

Jak už bylo uvedeno v úvodu, novinář Tom Warren se momentálně opírá o neoficiální informace, které získal obligátní cestou, tedy od zdrojů blízkých Microsoftu. Uvádí nicméně, že při spuštění xCloudu, které by mělo proběhnout koncem letošního roku, bude Microsoft ještě využívat stávající hardware a nenechá hráče ani nepřímo nahlédnout do nové generace. Warren rovněž opakuje oficiální informaci, že Project xCloud bude přímo spojen se službou Xbox Game Pass a odkazuje na dubnový příspěvek Phila Spencera. Ten mluvil nejen o logickém spojení služeb, ale také o 10 milionech uživatelů Game Passu ze 41 států světa, kterým se potenciálně otevře možnost přenést hraní kamkoliv, kde budou mít po ruce alespoň mobilní telefon a rychlé internetové připojení. Zapomenout ovšem nesmíme ani na informaci, že co se týče testování xCloudu, Česká republika není zahrnuta do seznamu podporovaných zemí a máme obavy, zda se tento stav s uvedením služby změní.

Microsoft už dříve uvedl druhou možnost, vytvořit si vlastní „server“ z domácí konzole a využít jej zejména pro hraní v domácích podmínkách přes LAN.

Z evropských zemí je xCloud momentálně dostupný například v Německu, Francii, Dánsku, Itálii či Švédsku a nabízí více než 50 her k bezplatnému hraní. Se spuštěním služby se ale pochopitelně podmínky změní, a pokud nebude mít hráč aktivní předplatné Game Passu, přes xCloud si zahraje pouze ty hry, které přímo vlastní. Připomínáme také, že Microsoft už dříve uvedl možnost, vytvořit si vlastní „server“ z domácí konzole, který mimo síť, do níž je připojen, bude fungovat stejně jako online varianta xCloudu, ale přinese výhodu pro hraní doma mimo vlastní konzoli. Streamování do mobilního zařízení či počítače uplatní stabilní LAN připojení a nabídne se tím pohodlná alternativa, nebudete-li mít možnost či chuť sedět u hry před televizí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru