Harry Potter Quidditch Championship, Portkey Games, Warner Bros. Interactive Entertainment, Streamer vysílal Harry Potter Quidditch Championship

Streamer vysílal Harry Potter Quidditch Championship

Podívat se můžete na tvorbu postavy, trénink i zápas. Záběry byly natočeny přes zákaz

Zdroj: Warner Bros.
21. 5. 2023

Pokud ve vás vzbudilo zájem nečekané oznámení hry Harry Potter Quidditch Championship, která by měla ukojit hlad po herním zpracování famfrpálu, pravděpodobně víte o probíhajícím uzavřeném testu. Vývojáři o něm mluvili oficiálně už začátkem měsíce a nebylo žádným velkým tajemstvím, že se hra vybraným hráčům zpřístupní ve dnech 20.-23. května. Dalo se však očekávat, že někdo prokáže svou neprofesionalitu nebo jen obyčejnou lenost, přeskočí upozornění o zákazu sdílet jakýkoliv materiál a pošle do světa první záběry. A přesně tak se i v průběhu noci ze soboty na neděli stalo, když se na Redditu a posléze i dalších místech objevilo hned několik klipů, v nichž streamer s přezdívkou Novemberkilogaming bohorovně vysílá obsah, který ale vysílat nesmí.

Jen pro připomenutí, Harry Potter Quidditch Championship byl oznámen v polovině letošního dubna, na hře pracuje studio Unbroken a smyslem je jednak poskytnout hráčům možnost zahrát si famfrpál, který například v Hogwarts Legacy chyběl, ale také navázat na dosud jedinou hru zpracovávající komplexněji tento kouzelnický sport, a sice Quidditch World Cup z roku 2003. Hra se už od začátku prezentuje kreslenou, nikoliv realistickou grafikou a od oznámení víme, že bude zahrnovat hru za všechny členy týmu, ať už v singleplayeru nebo s ostatními hráči online. Až do úniku z tohoto víkendu jsme mohli sledovat pouze krátký klip, takže pokud jste byli zvědaví, jak bude všechno fungovat, máte možnost nahlédnout za oponu.

V prvním videu si můžete prohlédnout editaci vámi vybraného hráče, resp. přidružených efektů s tím, že v nabídce nechybí ani stylizované podobizny Harryho Pottera, Draca Malfoye, Cedrica Diggoryho, Rona Weasleyho nebo madam Hoochové. Ačkoliv nevidíme přímou úpravu postavy, dojde pak na výběr koštěte, efektu a barvy stopy, která za ním zůstává, dále nechybí efekt při vstřelení branky a vše je ukončeno výběrem oslavy. Těžko soudit, kolik tohoto obsahu bude v plné hře, nabídka ale působí standardně a při troše snahy by si mohl vybrat každý. Druhé video pak zachycuje část tutoriálu, streamer ale několikrát na svou obranu uvedl, že úplně poprvé hraje s ovladačem a že není nijak dobrý v leteckých hrách, takže z tréninku odrážeče toho vlastně zase tolik vidět není.

Týká se to pak i třetího video, na kterém je zachycen závěr zřejmě prvního modelového zápasu, ve kterém se streamer ujal role střelce. Naznačuje to zejména zvýrazněný camrál, snaha za každou cenu skórovat a ukazatel potlouku, před kterým musí být hráči na pozoru. Na krátkou chvíli se také ve vzduchu objeví obruče, patrně naznačující ideální pozici pro přihrávku, kterou si lze vyžádat tlačítkem. Dalším prvkem hratelnosti nad rámec vlastního letu je pak i možnost do někoho strčit, k tomu ale bohužel během krátkého klipu nedojde. Co se týče dojmů a pocitů ze hry, hráči působí značně rozpolceně. Někomu se líbí dynamika i podobnost s famfrpálovou hrou z roku 2003, objevují se však i názory, že kreslená grafika je až příliš vzdálená od toho, co by mnozí očekávali, zvlášť když tu máme podstatně realističtěji vyhlížející Hogwarts Legacy. Hráčům se v tomto ohledu rovněž nelíbí, že se Harry Potter Quidditch Championship zřejmě stal důvodem, proč si famfrpál v Hogwarts Legacy zahrát nemůžeme, což je dvojnásobná škoda. Jak už jsme ale naznačili výše, hru rozhodně nechceme soudit podle nepříliš kvalitních klipů z testovací verze, nelze se však ubránit pocitu, že vše, co přichází po Hogwarts Legacy, to bude mít opravdu velmi těžké.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru