Rainbow Six Extraction (Quarantine/Parasite), Ubisoft, Streamer odvysílal hodinu z nového Rainbow Six

Streamer odvysílal hodinu z nového Rainbow Six

Stalo se tak navzdory NDA. Hra je nadále testována jako Parasite, nikoliv Quarantine

Zdroj: Ubisoft
22. 3. 2021
Název: Rainbow Six Extraction (Quarantine/Parasite) Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 20. 1. 2022

Přibližně před měsícem se začaly objevovat nesporné důkazy, že vývojáři z Ubisoftu spustili uzavřenou část testování očekávaného pokračování série Rainbow Six, které bylo na E3 2019 představeno s podtitulem Quarantine. Na veřejnost uniklo několik sekund záběrů a jeden screenshot, díky kterým se komunita začala domnívat, že by vydání nemuselo být příliš vzdálené. A i když vývojáři od konce února nepřinesli žádné nové informace, aktuální únik celé hodiny hraní nového Rainbow Six přesvědčení o blížícím se uvedení posilují. Těžko ovšem soudit, nakolik se jedná o únik a nakolik šlo o zcela záměrnou akci streamera s přezdívkou M3ga.m007.gaming. Během víkendu totiž bez skrupulí a jako jediný vysílal zápasy v připravované hře, a to i navzdory komentářům od dalších streamerů, že tím porušuje podepsanou smlouvu o mlčenlivosti.

Vysílání proběhlo na facebookové stránce zmiňovaného streamera minulou sobotu odpoledne, odkud byl celý přenos zrcadlen na Twitch. Právě druhá ze zmiňovaných služeb zasáhla s očekávanou razancí, stream ukončila a kanál zabanovala. Paradoxní přitom je, že se o banu dozvěděl streamer až z chatu na Facebooku a rozhodně neskrýval své překvapení. Zatímco si ostatní klepali na čelo, M3ga.m007.gaming se ptal, jak je to možné a odvolával se na to, že mu vývojáři z Ubisoftu stream povolili. Tomu se ovšem zdráhali uvěřit další streameři, kteří do diskuze zavítali a vysvětlovali, že přístup Ubisoftu je přesně opačný. „Víš, co je to NDA? Řekli nám, že NESMÍME STREAMOVAT, ani SDÍLET OBRÁZKY,“ napsal Cassey Jo Propst a stejnou informaci potvrdili i další. Že mají pravdu oni a nikoliv viník celého incidentu, je pak zcela zřejmé, vzhledem k tomu, že oficiální cestou Ubisoft nesdílel žádné informace o probíhajícím testu a ke hře se nijak nevyjadřoval.

Co se týče obsahu ukázky, kterou jsme rozdělili do tří videí v tomto článku, lze poukázat například na sdílení některých operátorů z Rainbow Six Siege. Ve hře uplatňují atributy rychlosti a výstroje, stejně jako speciální gadgety, nejčastěji v podobě dronů odhalujících pohyb nepřátel, případně umožňujících vzdálenou střelbu. Struktura misí je poměrně přímočará a spočívá ve splnění zadaného úkolu, jako je například získání vzorku nakažených nepřátel nesoucích označení Archæan. Hra přitom klade hráči na srdce, aby se pokusil uplatnit tichý přístup, střelbě se ale limity nekladou a v záznamu streamu můžete sledovat řadu přestřelek, odpovídajících svou povahou zpracování předchozímu Rainbow Six Siege. Tým hráčů by si měl zároveň moci sám určit, zda bude chtít projít celou nabízenou lokací a narazit tak na tvrdší odpor i lepší odměny, anebo v kterýkoliv čas využít jeden z únikových bodů a odejít bez dalšího rizika s tím, co už získal. A pokud vás překvapuje, že ve streamu nebyla k vidění týmová hra, má to pravděpodobně co dočinění s porušením NDA – v jeden moment se totiž streamerovi objeví hláška, že mu byl kvůli cheatování odepřen přístup k matchmakingu.

Poslední záležitostí, která se v souvislosti se streamem řeší, je již v úvodu naznačený spor kolem plného názvu hry. Rainbow Six Quarantine se v době pandemie a karantén jednoduše nehodí a právě Parasite by mohl být vhodnou alternativou. Stejně jako ale uvedli před měsícem zástupci Ubisoftu, Parasite není definitivní verzí, a také ve streamu se objevuje s upozorněním, že jde stále jen o pracovní označení. Některá média už ale hře neřeknou jinak a je pravděpodobné, že název po splnění oficialit přetrvá. Na celé situaci to ale nic zásadního nemění a jsme upřímně zvědaví, jak si nový díl Rainbow Six povede.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru