Stream z cloudu už i na Xboxu a PS5 hry v PS Now?

Stream z cloudu už i na Xboxu a PS5 hry v PS Now?

Microsoft už pozval hráče do testu. Sony může také nabídnout streamování next-gen titulů

Zdroj: koláž/Vortex
29. 9. 2021

Microsoft začal veřejně testovat Xbox Cloud Gaming na konzolích. Někteří hráči už si tak mohou streamování z cloudu vyzkoušet ještě předtím, než se koncem roku zpřístupní všem. Díky tomu si v budoucnu majitelé Xboxu One budou moci zahrát exkluzivní tituly pro Xbox Series, jako je Microsoft Flight Simulator. Podporované tituly z nabídky Game Passu jsou dostupné bez stahování, takže se funkce může hodit i v případě, že chcete rychleji vyzkoušet víc her, nejste si jistí, zda vás budou bavit, a nechcete je proto rovnou stahovat. Služba se hodí i v případě, že bojujete s nedostatkem volného místa na disku.

Hledejte symbol mráčku

Test je dostupný náhodně vybrané skupině hráčů zapojených do programů Alpha Skip-Ahead a Alpha Insiders. Během času pozve Microsoft další uživatele. Podporované hry, které nabízejí streamovanou verzi v Game Passu, označuje symbol mráčku. Ne každá hra v Game Passu totiž automaticky funguje v rámci Xbox Cloud Gaming. V tuto chvíli mohou také hráči narazit na různé chyby. Nemusí jít spustit hry, které jsou součástí větších kolekcí. V cloudové verzi nefungují in-game nákupy, ale je možné udělat je přímo přes Microsoft Store. A po instalaci hry se může titul v nabídce ukazovat dvakrát. Všechny tyto nedostatky ale Microsoft přirozeně řeší.

Shodou okolností ve stejné době se mluví také o streamovací službě od Sony. Byť neoficiálně. Také japonský gigant se totiž může chystat nabídnout v rámci PlayStation Now nové hry z PS5 na PS4 a PC. Tato domněnka vychází z nového patentu, který představuje myšlenku více spojených vysokorychlostních NVMe SSD se stejnými uloženými daty, která by dokázala bleskově nabídnout jinému zařízení. Popis výslovně zmiňuje hry.

Microsoft zlevní Xbox Live Gold a Game Pass ve vybraných teritoriích.

Dosud služba PlayStation Now nabízí jen hry z PS4, PS3 a PS2. Jde o více než 700 titulů, z nichž asi 300 PS4 her lze stáhnout a nainstalovat přímo na konzoli. Streamování je dostupné na PS4, PS5 a PC za 60 dolarů ročně, ale jen v některých zemích. A Česko ani Slovensko mezi ně stále bohužel nepatří. Skutečnost, že nejde o globální program, je jeho velkou brzdou. Sony jej před časem alespoň zlevnila a nedávno upgradovala rozlišení streamu také na 1080p, které dlouho scházelo.

A když už jsme u různých služeb, za zmínku rovněž stojí, že Microsoft zlevní Xbox Live Gold a Game Pass ve vybraných teritoriích. Jedná se o Chile, Hongkong a Izrael. Důvodem je podle něj snaha nabídnout zákazníkům tu nejatraktivnější možnou cenu. Není ovšem zřejmé, zda podobný krok můžeme v budoucnu očekávat také v dalších zemích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru