Pikmin 4, Nintendo, Strategii Pikmin 4 zřejmě pohání Unreal Engine od Epicu

Strategii Pikmin 4 zřejmě pohání Unreal Engine od Epicu

Japonská kartička láká na split-screen multiplayer a vůbec poprvé i návštěvu obydlí

Zdroj: Nintendo
20. 6. 2023
Název: Pikmin 4 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 21. 7. 2023

Pořádná real-time strategie s prvky logické hry od Nintenda? Není problém. První Pikmin mě okouzlil už na konzoli GameCube před více než 20 lety a na comeback téhle série se velmi těším. Pikmin 4 vyjde na Switchi už 21. července a bylo to opravdu dlouhé čekání. Nenarážím jen na skutečnost, že trojka vyšla už před 10 lety na Wii U, ale především na fakt, že již v roce 2015 Šigeru Mijamoto prohlásil, že se pracuje na nové dílu a je “velmi blízko dokončení”. Zřejmě to nebylo zase tak blízko… Co se stalo mezitím, je podobné tajemství, jako u akce Metroid Prime 4, která byla oznámena v roce 2017.

Teď je ale Pikmin 4 konečně skoro tady a my máme k dispozici další podrobnosti. Ze stahovací karty, jejíž fotka se objevila na internetu, jsme se dozvěděli například, že hra nabídne podporu split-screen multiplayeru. Druhý hráč by mohl tomu hlavnímu nějak pomoci i v příběhové kampani. Vypadá to, že se vůbec poprvé podíváme také dovnitř nějakého domu, zatímco až dosud se hra odehrávala výhradně v přírodě. Ve zdejším světě narazíme na různé lidské poklady.

Hráče zaujala také informace, že hru podle letáku pohání Unreal Engine od Epic Game, byť nevíme, o jakou verzi se jedná. Pro Nintendo přitom není typické spoléhat se na technologie třetích stran. Samotný Switch samozřejmě Unreal Engine podporuje. A minimálně jednu hru od Nintenda bychom na něm už na Switchi našli – plošinovku Yoshi’s Crafted World z roku 2019. Ta ovšem vznikla v externím studiu Good-Feel, zatímco Pikmin 4 je interní projekt.

Pikmin 4 by se jinak měl hrát a fungovat podobně jako předchůdci. Vůbec poprvé budeme mít možnost upravit vzhled hlavního hrdiny, svého malého lídra. Ovládat budeme také nové druhy pikminů, třeba ledového, který umí zmrazit vodu i nepřátele. Pomáhat nám bude i stvoření připomínající psa. Stejně jako dřív ale budeme velet různobarevné armádě pidižvíků, s jejichž pomocí si poradíme s každou překážkou či protivníkem, kteří se nám postaví do cesty. Nenechte se přitom zmást roztomilým až dětinským. vzezřením hry. Umí potrápit stejně jako strategie, v níž teče krev proudem a vše okolo vás neustále exploduje.

Další podrobnosti už najdete ve starším videu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru