War Hospital, Nacon, Strategie War Hospital z první světové dorazí 11. ledna

Strategie War Hospital z první světové dorazí 11. ledna

Hra má konečně pevné datum vydání. Chystejte se na záchranu lidských životů

Zdroj: Nacon
28. 11. 2023
Název: War Hospital Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 11. 1. 2024

Už před rokem na Gamescomu jsme si mohli zahrát chystanou válečnou strategii War Hospital od vývojářů ze studia Brave Lamb, abychom se na řízení polní nemocnice v kulisách první světové války natěšili, a pak na hru čekali déle než rok. Původně měla War Hospital dorazit na konci letošního října, vývojáři spolu s vydavatelskou společností Nacon ale oznámili odklad na začátek příštího roku z důvodů, které jsou v souvislosti s vývojem komplexní strategie zřejmé – hra vyžaduje víc času na odladění a dokončení všech prvků, aby vyšla v uspokojivém, a pokud možno nerozbitém stavu. Nyní se konečně dozvídáme, že by v těchto chvílích mělo být téměř všechno dokončeno a War Hospital bude moci na PC, PlayStationu 5 a Xboxu Series vyjít už 11. ledna příštího roku.

Vývojáři vydali v souvislosti s oznámením data vydání krátký teaser, ve kterém je možné zhlédnout další drobné změny v rozhraní. I to mohlo být důvodem, proč byla hra odložena, soudě podle toho, co nám sami vývojáři řekli během prezentaci na loňském Gamescomu. V několika krátkých záběrech pak můžete sledovat jak správu nemocnice a raněných, tak i bitvy v zákopech, které budou ve hře rovněž zahrnuty. Nenechte se ale zmást, War Hospital není akční strategií v pravém slova smyslu a scény ze zákopů slouží spíše jako grafická nadstavba pro výpočet množství raněných vojáků, případně možnost ovlivnit jejich zranění přímo na bojišti.

Bez ohledu na to ale hra slibuje poměrně líbivou detailní grafiku a řadu morálních rozhodnutí, které budete muset coby ředitel polní nemocnice činit každý den. Zdrojů je jen omezené množství, ať už se bavíme o personálu či lékařském materiálu, a ne všem bude možné pomoci. Do hry rovněž vstoupí osobní příběhy jednotlivých vojáků, kteří budou mít speciální požadavky a přání. Vzpomínám si na ukázku příběhu vojáka, který byl do nemocnice transportován s poraněním nohy a prosil o vyléčení, nikoliv rychlejší amputaci, protože nade vše miluje fotbal a chce se k němu po válce vrátit. Téma by navíc mohlo být pro hráče zajímavé díky dnes vycházející hře Last Train Home, která rovněž zpracovává téma (konce) první války a hry by se tak mohly vzájemně podpořit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru