Strategie Roman Empire Wars evokuje bitvy z Total War

Vývojáři slibují, že se v jejich hře podíváme do celého tehdy známého antického světa

Zdroj: Emperor Games
21. 10. 2020

Ze sousedního Polska k nám poslední dobou proudí řada potenciálně zajímavých historických strategií. Jen za několik uplynulých měsíců jsme vám představili hry War Mongrels, Manor Lords, Viking City Builder nebo dvojici čínských budovatelských strategií. Nyní se na obzoru objevil další podobný titul. Roman Empire Wars je realistická real-time strategie, která hráče láká na autentické starověké bitvy.

Proti nám naopak stanou Galové, Hunové, Řekové, Sparťané a mnohé barbarské kmeny.

Autoři ze studia Emperor Games slibují několik kampaní, které nás vezmou do Řecka, Persie, Egypta, Británie i Kartága. Zde všude se budeme utkávat s místními národy ve snaze připravit je o území a zajistit si vlastní přežití. Každý soupeř bude přitom vyžadovat odlišnou taktiku. Své legie musíte dovést k vítězství a rozdrtit nepřátele, kteří vás obklopují.

Vaše jednotky mají tvořit nejobávanějších bojovníci z celé říše. Proti nám naopak stanou Galové, Hunové, Řekové, Sparťané a mnohé barbarské kmeny. Vývojáři lákají na velké epické bitvy, které se mají pokusit zreplikovat skutečná historická střetnutí. Neprozrazují už ovšem, jakým způsobem bude hra fungovat mimo samotné bitvy, či zda bude jen sledem po sobě jdoucích klání.

Roman Empire Wars míří v tuto chvíli jen na Windows. Obrázky vypadají hezky, ale další informace jsou jen velmi vágní a autoři nepopisují konkrétně principy a pravidla hry. I na základě těchto frázích je proto třeba držet očekávání na uzdě. Bohužel u podobných titulů už ze zkušenosti víme, že je stejně tak možné, že nás v dohledné době příjemně zaskočí vydáním i slušnou kvalitou, jako že o nich velmi dlouho neuslyšíme, nebo se hry v nejhorším případě vůbec nedočkáme.

Pokud se vám na odpověď nechce čekat a rádi byste zkusili něco podobného hned, určitě by vás mohli upokojit bitvy ve hrách ze série Total War. Za pozornost ale rozhodně stojí také strategie Imperator: Rome od Paradoxu nebo česká historická 4X tahovka Imperiums: Greek Wars od Pavla Kubáta, případně její duchovní předchůdce Aggressors: Ancient Rome.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru