Stránky PlayStationu mají novou sekci pro PC verze her

V současnosti není nutné vlastnit účet PSN k hraní na PC, to se ale může později změnit

Zdroj: Sony
11. 8. 2022

Zatímco se na počítačích zabydluje Spider-Man Remastered, tedy v tuto chvíli poslední titul (nepočítáme-li tedy dosud nevydané Uncharted: Legacy of Thieves Collection), který Sony zpřístupnilo i hráčům mimo PlayStation, objevila se na oficiálních stránkách nová sekce, jež je věnována právě PC verzím her od Sony. Zde je hráčům k dispozici celkový přehled všech titulů, ale i odpovědi na ty nejčastější dotazy. V této souvislosti se objevuje také možnost, že by do budoucna mohlo být nutností vlastnit účet PSN i pro nemajitele konzolí PlayStation.

Stránka s nabídkou PC verzí her zatím není dostupná na české mutaci webu, ale to se patrně brzy změní. Jednotlivé tituly odkazují na Steam a Epic Games Store, kde je možné PC verze zakoupit, přičemž v tuto chvíli není vyžadováno vlastnit pro jejich hraní účet PlayStation Network. Nicméně odpovědi v záložce FAQ naznačují, že ačkoli tomu tak momentálně není, nelze to vyloučit v budoucnu. Ostatně i některé hry od Xbox Game Studios vyžadují na Steamu účet Xbox Live, takže by to ve finále nebylo tak překvapivé.

Potřebuji k hraní her PlayStation na počítači účet PSN?

Ne, v současné době nepotřebujete účet PSN, abyste mohli hrát hry od PlayStation Studios na PC.

Odpovědi na jiné otázky vyznívají svou formulací jasně, například u bodu, že se získané achievementy nebudou synchronizovat s trofejemi přímo na PSN. Odpověď na otázku, zda je účet vyžadován, ovšem obsahuje „currently“, tedy v současné době. A podobně tomu je i u otázky, zda je možné převést uložené pozice mezi PC verzí a těmi pro PlayStation 4 nebo PlayStation 5.

Všechny dosavadní hry od PlayStationu vydané i na počítačích – God of War, Horizon Zero Dawn, Days Gone a s nimi i Predator: Hunting Grounds a Helldivers – lze každopádně nyní hrát i bez účtu PSN, což se týká i remasterovaného Spider-Mana, jenž je podle nás na PC tou nejlepší dostupnou verzí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru