Steam spustil vlastní nástroj pro nahrávání videí

Steam spustil vlastní nástroj pro nahrávání videí

Pořídit klip nebo dlouhý záznam je teď ještě snazší. K dispozici je i editor a další vychytávky

Zdroj: Steam
27. 6. 2024

Pořizování videí ze hry je dnes běžnou a poměrně snadnou záležitostí, společnost Valve nicméně vychází hráčům na své platformě vstříc a nově jim nabízí i vlastní zabudované řešení. Systém a sada nástrojů nese v české verzi služby jednoduše název Nahrávky (v angličtině Game Recording) a od včerejšího dne je k dispozici v rámci bety. Díky Nahrávkám mohou hráči snáze vytvářet i sdílet video z hraní, jelikož podporují každou hru na Steamu, jak se platforma chlubí v oznámení.

Funkci Nahrávek lze využít k pořizování krátkých klipů například s epickými okamžiky ze hry, ale i dlouhých záznamů dokumentujících celý průchod hrou. Hry je možné nahrávat na pozadí, což znamená neustálé nahrávání a přepisování videí na disku na základě nastavení délky a vyhrazeného místa, zároveň však nechybí možnost si celé nahrávání řídit dle sebe. K dispozici je uživatelům i časová osa, jež má pomoci k dohledání důležitých klíčových pasáží, a značky událostí v podobě achievementů, v případě podpory i smrtí a dalších možných značek. V rámci přehrávání se nabízí pokročilá časová osa, která je automaticky dostupná i v rámci možnosti překrytí hry. Pokud se nabízí překrytí, lze nahrát jakoukoli hru, a to i ty mimo službu Steam.

Nechybí ani nástroje pro základní střih videa, díky čemuž lze rovnou vytvořit klipy a poté je snadno sdílet prostřednictvím odkazu či exportovat ve formátu MP4. Klipy je možné sdílet podobně jako snímky obrazovky na své stránce, případně je poslat jen do konverzací přátelům. Snadné je pak i přeposílání klipů mezi PC, Steam Deckem i mobilem díky aplikaci. Všechny tyto možnosti je možné využívat právě i na Steam Decku. Steam nahrává jen hry, nikoli plochu, tudíž je zaručeno i soukromí, a na grafických kartách od AMD a Nvidie se Steam postaral o minimalizaci zátěže během nahrávání.

Ačkoli jsou Nahrávky v betě, už nyní nabízejí ty nejdůležitější funkce, do budoucna se ovšem chystají další vylepšení. Valve navíc vyzývá vývojáře ke stažení nabízených SDK a API s tím, že integrace je snadná, aby se pustili do rozšíření možností Nahrávek ve svých titulech. Do bety se lze zapojit v nastavení, konkrétně v sekci rozhraní, kde je možnost zvolit účast na beta verzi klienta.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru