Super Seducer 3, PUA Training, Steam odmítl prodávat hru Super Seducer 3

Steam odmítl prodávat hru Super Seducer 3

Důvodem jsou sexuálně explicitní záběry skutečných lidí. Vývojáři prosí o další šanci

Zdroj: RLR Training
22. 3. 2021
Název: Super Seducer 3 Vydavatel: Platformy: , Datum vydání: 26. 3. 2021

Situace kolem třetího dílu sváděcí hry Super Seducer se začíná povážlivě stáčet k tomu, že hra nemusí nikdy vyjít. Tedy alespoň ne na platformách, kam si většina hráčů obyčejně chodí kupovat nové hry. Náznaky, že není něco v pořádku, přicházely už od února, kdy postupně autor hry a hlavní protagonista Richard La Ruina odhaloval, jak probíhá posuzovací proces na Steamu a co provozovateli obchodu na Super Seducer 3 vadí. Následně přišel odklad vydání a další snahy odstranit i z cenzurované verze vše, co by stálo proti pravidlům distribuční platformy Valve, aktuální vývoj situace nicméně naznačuje, že ani to nemusí ve výsledku stačit. Richard La Ruina totiž koncem minulého týdne obdržel zprávu, že Steam hru nevydá a rozhodnutí má být definitivní.

„Dokončili jsme posouzení vašeho nejnovějšího buildu a [vyhodnotili jsme, že] nebudeme moci Super Seducer 3 na Steamu vydat. Jak jsme už zmínili dříve, Steam nevydává [hry, které obsahují] sexuálně explicitní záběry skutečných lidí. Po několika opětovných žádostech o kontrolu tohoto produktu jsme se dostali do slepé uličky, a proto je toto rozhodnutí finální,“ stojí ve zprávě, kterou La Ruina zveřejnil na svém Twitteru. Provozovatel Steamu v ní také vývojářům nabízí buďto vrácení poplatku za členství v programu Steam Direct, případně bezplatné garantování nového ID pro další hru, kterou by studio chtělo vydat v budoucnu.

Super Seducer 3 měl být dostupný právě na Steamu, kam si ho do seznamu přání přidalo podle La Ruiny 61 000 lidí.

To je ovšem pouze malá náplast na problémy, které vývojářům Super Seducer 3 vznikly a podle očekávání se autoři v odpovědi Steamu brání. Uvádí, že na přípravě nejnovější verze hry po předchozích připomínkách týmu ve Valve pracovali s právníkem, což ale zpětně považují za chybu. „Ve vašich dvou předchozích zprávách jste zmínili „feedback“, nebo schválení, nikoliv [možnost] zrušení. Pokud bychom věděli, že máme poslední pokus, přistoupili bychom k celé věci úplně jinak,“ říká La Ruina. Odmítá rovněž, že by se z jeho pohledu situace dostala do slepé uličky a naznačuje, že je připraven vzít řeznický nůž a učinit jakékoliv úpravy. Naráží tím zejména na předchozí informace potenciálním zákazníkům, pro které měl být Super Seducer 3 dostupný právě na Steamu, kam si ho do seznamu přání přidalo podle La Ruiny 61 000 lidí. Nevydat hru na této platformě by proto bylo pro vývojáře jako nevydat hru vůbec, a to je něco, co by se přirozeně nelíbilo nikomu.

La Ruina ve svém dopise dále poukazuje na to, že jeho hra nemá být kontroverzní či sexuálně explicitní jako jiné hry, které nebyly do distribuce na Steamu puštěny a vysvětluje, že převážnou dobu jeho hry vyplňují dialogy několika lidí. „Hra má desítky milionů zhlédnutí na YouTube a Twitchi a hrálo ji spoustu světových influencerů. Vím, že samo o sobě to v souvislosti s vašimi pravidly nic neznamená, ale přinejmenším to ukazuje, že naše hra se snaží být mainstreamová a ne extrémní,“ říká autor hry dále. To nejdůležitější, o co následně opírá svou žádost, aby Steam změnil svůj postoj a dal vývojářům šanci, je skutečnost, že prý nikdy neobdrželi konkrétní seznam věcí, které nejsou v souladu s pravidly. Zda tím má být pouze ono zobrazování skutečných lidí v sexuálně explicitních scénách, tak není zcela jasné, určitě se ale shodneme na tom, že s digitálními postavami najdeme na Steamu mnohem peprnější záležitosti, než je Super Seducer 3.

Zajímavé rovněž je, že předchozí dva díly série na Steamu zůstávají, na což logicky poukazují také fanoušci, kteří La Ruinovu práci hájí. Nelíbí se jim rovněž dvojí metr aplikovaný na nejrůznější hry vycházející například z tématiky hentai, které Valve očividně nevadí. Richard La Ruina nicméně zůstává optimistou a během víkendu na Twitteru naznačil, že bez ohledu na cokoliv bude další verze připravena v průběhu tohoto týdne. Programátoři se prý vrací k původnímu zamýšlenému buildu a připravují ještě několik dalších věcí. Tak uvidíme, jestli vydání mimo Steam bude hře stačit, o reklamu má díky celé kauze postaráno.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru