Steam naznačuje další porty her z PlayStationu

Steam naznačuje další porty her z PlayStationu

Na kurátorské stránce Sony se objevily neveřejné položky. Co přijde po Days Gone?

Zdroj: Sony
17. 5. 2021

Prezident SIE Jim Ryan na konci letošního února potvrdil, že společnost Sony chystá další porty svých her pro PC. Po Horizon Zero Dawn tak přijde už zítra ke slovu Days Gone a jistě by nebylo nic těžkého začít vyjmenovávat další možné kandidáty. Že postup japonské společnosti vyvolává značné emoce, jsme si mohli nejednou v souvislosti s těmito zprávami potvrdit, další hry ale mohou zřejmě dorazit dřív, než by si hráči mysleli, což krátce naznačovala nově spuštěná kurátorský profil PlayStation Studios na Steamu.

Zdroj: Steam

Číslo počtu položek v seznamu zmiňované stránky – zahrnující hry i jednotlivá DLC – se totiž přehouplo přes čtyřicítku, což ale neodpovídalo reálnému či veřejně viditelnému stavu. Sony se na kurátorském profilu hlásí jen k Helldivers, Horizon Zero Dawn, Predator: Hunting Grounds a chystá se na zítřejší uvedení Days Gone. I se všemi rozšiřujícími balíčky to ale dohromady dělá pouhých 24 položek a hráči se logicky začali ptát, co znamená těch zbývajících 17. Na nesoulad upozornil jako jeden z prvních přispěvatel diskuzního fóra Resetera s přezdívkou dex3108 a i na základě jeho objevu se pochopitelně spustila očekávaná debata. Žádné z velkých médií ale do ní nedokázalo zapojit také společnost Sony, která situaci k dnešnímu dni nekomentovala. Zajímavé nicméně je, že i po četných upozorněních nikdo stránku nezeditoval, případně neopravil chybu na straně Valve a Steamu, takže i nadále můžete v záložce „Informace“ vidět, že pod profilem je v databázi uloženo 41 produktů.

Jednoduše bychom ale mohli vyjmenovat knihovnu her, pod které se Sony podepsala coby vývojář i vydavatel, takže bez jakýchkoliv bližších náznaků nemají tyto úvahy žádnou relevanci.

K tomuto číslu se navíc není možné dopočítat ani v případě, kdybyste k výše uvedeným hrám přičetli také Guns Up! spolu s Everybody’s Gone to the Rapture, takže je velmi pravděpodobné, že došlo k zahrnutí neveřejných profilů teprve připravovaných titulů. O jaké se může jednat, můžeme pouze spekulovat, zcela nepochybně se ale nabízí další velké série, jako je Uncharted, God of War, nebo z druhé strany stále velký, ale takového věhlasu nedosahující inFamous. Jednoduše bychom ale mohli vyjmenovat knihovnu her, pod které se Sony podepsala coby vývojář i vydavatel, takže bez jakýchkoliv bližších náznaků nemají tyto úvahy žádnou relevanci. Vrátit se můžeme jen k vyjádření Jima Ryana pro magazín GQ vzpomínaný v úvodu – prezident SIE naznačil, že další hry, které se po PlayStationu objeví na PC, by měly vycházet z nabídky druhé poloviny životního cyklu PS4. Proč to Sony dělá, pak Ryan řekl poměrně otevřeně: „Máme šanci představit tyto skvělé hry širšímu publiku a blíže vysvětlit ekonomické aspekty vývoje her, které nejsou vždy úplně jednoduché – náklady na tvorbu her se s každým cyklem zvyšují, protože se i nabídka našich značek zlepšuje.“

Nelze proto dělat nic jiného, než dál trpělivě čekat na to, až Sony další PC porty oznámí – stát by se tak mohlo už příští měsíc v době konání veletrhu E3, kterého se sice Sony neúčastní, ale je téměř jisté, že bude chtít v období zvýšeného zájmu hráčů i médií vystoupit s vlastní prezentací. Ostatně, s PC hrami má na co navázat – Horizon Zero Dawn si v prvním měsíci na PC pořídlo přes 700 000 hráčů, což na v té době tři roky starý titul nebylo vůbec špatné.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru