Counter-Strike: Global Offensive, Valve Corporation, Steam dočasně odstranil desítky her včetně CS:GO

Steam dočasně odstranil desítky her včetně CS:GO

Valve během dvou hodin tituly do nabídky opět vrátili. Není ale jasné, co chybu způsobilo

Zdroj: Valve
9. 3. 2021
Název: Counter-Strike: Global Offensive Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 21. 8. 2012

Ze Steamu dnes v noci dočasně zmizely desítky her a rozšíření. Byla mezi nimi i akce Counter-Strike: Global Offensive od samotných Valve. Problém měl celkově postihnout necelou stovku položek. A nešlo přitom jen o hry a DLC, ale také tři desítky filmů. Jako jeden z prvních na problém na Twitteru upozornil uživatel s přezdívkou Gabe Follower.

Nejenže nebyly dostupné samotné tituly, ale spolu s nimi zmizely i jejich profily, popis, achievementy, screenshoty a videa. Během dvou hodin se postižené položky do nabídky Steamu zase vrátily se vším všudy, ale Valve zatím k této nezvyklé situaci neposkytli žádné bližší oficiální vyjádření.

Zakladatel Steam Database, která sledujete aktivitu na digitálním distribučním kanálu Valve, Pavel Djundik nabídl hypotézu, že by incident mohl mít něco společného s regionálními zámky a geolokací na základě IP adres. Nepochybně šlo o důsledek nějaké chyby. Magazínům jako PC Gamer nebo Video Games Chronicle se bohužel zatím nepovedlo získat od Steamu žádný komentář.

Část hráčů také zprvu chtěla věřit tomu, že se Valve připravují na nějaký zajímavý update stránky CS:GO na Steamu, jak ale přibývalo zcela nesouvisejících chybějících produktů, je čím dál pravděpodobnější, že nešlo o předzvěst ničeho, v co fanoušci doufali.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru