Steam Deck slaví narozeniny první slevou

Steam Deck slaví narozeniny první slevou

Zařízení můžete mít až o 1600 korun levněji. Dostupnost by neměla být problém

Zdroj: Valve
17. 3. 2023

Na konci loňského února začala společnost Valve doručovat prvním hráčům Steam Deck. Přenosný počítač, který stále mnoho lidí nepřesně nazývá konzolí a srovnává ho se Switchem, se během roku etabloval a stává se z něj pro určitou část hráčů standard. Valve celý dlouhý rok pracovalo na mnoha vylepšeních a proběhlo několik rozhovorů s designéry zařízení, které jsme reflektovali i na Vortexu. Teď nicméně vzniká prostor pro oslavu prvních narozenin, která má v podání Valve zafungovat jako magnet pro další, třeba ještě nerozhodnuté hráče, a zprostředkovat jim Steam Deck o něco příjemněji, než tomu bylo loni.

„Těžko uvěřit, ale od vydání zařízení Steam Deck už doopravdy uplynul jeden rok. A jaký fantastický rok to byl,“ říkají lidé z Valve v krátkém prohlášení na oficiálních stránkách Steam Decku v rámci Steamu. Potvrzují pak, že narozeninovým dárkem je 10procentní sleva, tedy úplně první, které se zařízení dočkalo, díky které můžete v případě nejdražšího modelu ušetřit až 1600 korun. Stále navíc platí, že výroba běží bez větších problémů a na svůj Steam Deck byste tak měli čekat maximálně dva týdny.

Co se týče konkrétních cen, nejlevnější variantu bez SSD, jen se 64GB eMMC úložištěm, získáte za 377 eur, prostřední variantu s 256GB NVMe SSD za 494 eur a nakonec poslední, 512GB variantu, za 611 eur. Nabídka platí do konce probíhajícího Jarního výprodeje, tedy konkrétně do 23. března a ještě specifičtěji do 18. hodiny, takže máte stále dostatek času popřemýšlet, zda slevu využijete, či nikoliv. Pomoci vám může i naše recenze, kterou jsme publikovali přesně před rokem, musíme vás ale upozornit na to, že se zařízení po softwarové stránce vyvíjelo a tudíž některé z výtek již nemusí dnes platit.

Naposledy se pak výrobci Steam Decku ozvali stran dotazů, zda mohou hráči očekávat například OLED verzi, aby vyvrátili, že něco takového chystají. V rozhovoru pro PC Gamer uvedli, že náhrada stávajícího LCD by nebyla tak snadná, protože všechny ostatní kompomentny jsou doslova postavené kolem displeje a vše je vyladěno tak, aby mělo zařízení právě takové rozměry, které má. Hrozilo by, že při použití OLED panelu by vzrostla i velikost, což by ale opět znamenalo začít znovu pracovat na designu, na což se balí další potenciální problémy. Připomínáme také dřívější vyjádření, že Valve je momentálně spokojeno s tím, jak je zařízení zpracováno po hardwarové stránce, tedy včetně kompoment, a že se nějakou dobu budou soustředit výhradně na vylepšování vlastního fungování. Nevyloučili ovšem, že by v budoucnu plánovali přinést další generace či modely, jen to možná nebude tak rychle, jak by si někteří hráči přáli či představovali.

Pokud bychom se měli ještě vrátit k oslavám, podívat se můžete také na krátké video, ve kterém Valve reflektují uplynulý rok, sdílí některá fanouškovská videa a dojde i na vzkaz od Gabea Newella. Pochvaluje si příležitost, kterou jim Steam Deck otevřel a je rád, že jsou na správné cestě za úspěchem. Součástí oslav je pak i potvrzení, že si všichni hráči mohou změnit podobu spouštěcí obrazovky Steam Decku, což už zvládla šikovná komunita neoficiálně, ale nyní je možné provádět tyto úpravy snadno a s posvěcením Valve. „Náš tým dokonce přiložil ruku k dílu a vytvořil 20 oficicálních spouštěcích videí,“ dodávají pak lidé z Valve a přidává rychlou animaci jedné z nich. Zbylé najdete ve věrnostním obchodu, a nutno říct, že vypadají poměrně hezky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru