Steam chystá herní festival s více než 500 demoverzemi

Steam chystá herní festival s více než 500 demoverzemi

Akce vypukne už příští týden, Valve slibuje také rozhovory s vývojáři a autorské streamy

Zdroj: koláž, Vortex
29. 1. 2021

Loňské rušení herních veletrhů přimělo vývojáře a vydavatele hledat nové cesty, jak zprostředkovat hráčům možnost vyzkoušet si připravované tituly a v rámci rozběhnutých marketingových kampaní jim připomenout, na co že se to mají vlastně těšit. Ve spolupráci se Steamem proto proběhlo několik festivalů, v rámci kterých mohli hráči po omezenou dobu stahovat a hrát desítky až stovky demoverzí chystaných her, případně sledovat tiskové konference nebo rozhovory s vývojáři. Patrně proto, že se situace ve světě příliš nemění a zatím nepřichází náznaky, že by se měla v dohledné době zlepšit, rozhodl se Steam pokračovat ve zmiňovaných festivalech i letos a první z nich odstartuje už 3. února večer. K dispozici by mělo být přes 500 demoverzí, které doplní autorské streamy a chatování s vývojáři nejen o samotných hrách.

Únorová akce už má svojí speciální stránku na Steamu, mnoho informací byste z ní ale momentálně nevyčetli. Kromě možnosti přidat si do vlastního kalendáře připomínku je pro nadcházející festival připraven krátký trailer s ukázkou několika titulů, které bude možné zkoušet. Oficiální kanál Steamu na YouTube nicméně přináší bližší pohled na jednotlivé hry ve videích rozdělených podle kategorií a nutno uznat, že v nich lze z našeho pohledu najít několik zajímavých kousků. Předně, stovky demoverzí budou zařazeny do kategorií akční hry, adventury, horory, plošinovky, logické, RPG, sportovní/závodní, VR, vizuální novely a strategie, přičemž videa se svojí délkou kolem jedné minuty logicky neobsáhnou veškerou nabídku. Zhlédnout je nicméně můžete s českými titulky a vzhledem k tomu, že se jedná v drtivé většině o nezávislé kousky, krátký popis určitě přichází vhod.

Holdujete-li spíše hrám na hrdiny, zajímavě se tváří Trail of Ayash, ve které se podíváte do Severní Ameriky několik stovek let před tím, než k jejím břehům zavítali první osadníci z Evropy.

Konkrétně se můžete těšit například na krásně stylizovanou adventuru Hazel Sky, ve které na sebe vezmete roli talentovaného mechanika prozkoumávajícího ostrov plný nejrůznějších vynálezů, které je možné opravovat, případně z nich vyrábět úplně nové kousky, včetně letadel. Další hrou hodnou pozornosti je point and click thriller Slender Threads, který vizuálním stylem připomíná například Broken Age od Tima Schafera a podle popisu bychom se i v případě ukázky měli opravdu bát. Holdujete-li spíše hrám na hrdiny, zajímavě se tváří Trail of Ayash, ve které se podíváte do Severní Ameriky několik stovek let před tím, než k jejím břehům zavítali první osadníci z Evropy. V ukázce jsou k vidění záběry z bitvy domorodých obyvatel proti severským nájezdníkům, což není zrovna obvyklé téma a o to nadějněji titul vypadá. Jak už bylo zmíněno v úvodu, na své si přijdou i majitelé VR headsetů, a to například v demu Blunt Force – špiónské hry ze druhé světové války, která svým zpracováním šlape na paty nedávno vydanému Medal of Honor: Above and Beyond.

Titulů je samozřejmě i v ukázkách mnohem víc a až příští týden naplno ukáže, jestli se v nabídce neskrývá i nějaký nečekaný kousek. I kdyby se tak ale nakonec nestalo, jsme rádi za podobné akce, které slouží jako náhrada za veletrhy a jejich zákoutí doslova přeplněná malými stánky, kde menší studia či jednotlivci představují své vlastní hry. Snad vám o nich budeme moci podat informace přímo z místa konání nějaké skutečné akce co nejdříve.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru