Starship Troopers – Terran Command, Slitherine, Starship Troopers snad už brzy oznámí datum vydání

Starship Troopers snad už brzy oznámí datum vydání

Hvězdná pěchota nás novým videem láká na květnovou show. Chcete vědět víc?

Zdroj: The Artistocrats
27. 4. 2021
Název: Starship Troopers – Terran Command Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 16. 6. 2022

Hvězdná pěchota se stále nehlásí do služby, ale její vývojáři ze studia The Artistocrats o sobě dávají vědět. Sci-fi real-time strategie Starship Troopers – Terran Command oznámená v roce 2019 je samozřejmě zasazená do známého vesmíru a my v ní budeme bojovat s přerostlými brouky o nadvládu v galaxii. Autoři na 11. května slibují nějaký velký informační nášup v rámci show Home of Wargamers 2021 Live+. Slitherine tu bude prezentovat všechny své tituly naplánované na rok 2021 – Warhammer 40.000 Battlesector, Distant Worlds 2 nebo právě Starship Troopers: Terran Command. A pár dalších neoznámených her. Možná se konečně dozvíme i přesné datum vydání…

Ještě než se tak stane, dočkali jsme se ale v několika posledních updatech přeci jen dalšího pohledu na Hvězdnou pěchotu. Naposledy jsme se mohli přesvědčit na vlastní oči, jak bude vypadat boj v ulicích měst. Tady je například patrné, jak můžete nepřátele vylákat do předem nastražené pasti díky jednotkám v záloze. Když má pěchota vítězství skoro v kapse, objeví se na scéně pořádně velký hmyzák a video končí, aniž bychom se dozvěděli, jak tenhle střet dopadne. Starší video z února vás pak nechá nahlédnout na souboj s brouky v opuštěném kaňonu. Pokud byste měli čas a chuť na vydatnější ukázku, můžete se podívat na záznam streamu, který má přibližně hodinu.

Autoři slibují vzrušující příběhovou kampaň pro jednoho hráče a spoustu zajímavé techniky i zbraní, které uplatíte v boji. Každá mise má být unikátní, narazíme na desítky různorodých jednotek a důležitou roli má hrát také terén a jeho nerovnosti. Starship Troopers – Terran Command se soustředí primárně na boj, takže těžbu surovin nebo stavění základy můžete zřejmě pustit z hlavy.

Hra bude sledovat vaši poslušnost a jak přesně plníte rozkazy svých nadřízených. Pokud si budete počínat “správně”, samozřejmě vás čekají nějaké odměny. Otázkou je, zda správnější občas nebude neuposlechnout rozkaz. Vy sami pak můžete některé jednotky povyšovat a vylepšovat. Autoři lákají i na survival prvky a tower defense mechanismy. Hratelnost má mít rychlé tempo a skloubit management jednotek s poutavým vyprávěním.

Nakonec musíme získat kontrolu nad celou planetu a kampaň se má vyvíjet podle toho, jak si budeme počínat na bojišti i mimo něj. Početní nevýhodu máme tváří v tvář nepříteli, který operuje v téměř nekonečných hejnech, překonat za pomoci taktiky a rozvětveného technologického stromu.

Strategie nabídne hudbu z prvního filmu režiséra Paula Verhoevena i vlastní skladby. Vývojáři se netají tím, že chtějí napodobit kouzlo populárního snímku a jeho vesmíru i s nepostradatelnou nadsázkou. Nechtějí toho dosáhnout jen za pomoci známých jednotek, ale i napodobením jazyka, dialogů, vizuálních prvků a dalších drobností, které jsou pro film typické.

Na webu Slitherine se lze přihlásit do bety Starship Troopers – Terran Command. Hráči mají pomoci autorům vychytat bugy. Vstup do testu ale není garantovaný, vývojáři si sami vyberou vhodné uchazeče s tím, že ti nesmí hru ukazovat ani o ní mluvit.

Očekávaná strategie měla původně vyjít v loňském roce, ale v důsledku pandemie byla odložena na rok 2021. Nedávno se mluvilo o druhém čtvrtletí, tak uvidíme, jak přesně se do něj povede týmu strefit. Titul zatím míří jen na Windows a jeho vývojáři nemají v plánu žádný multiplayer, což je možná trochu škoda. Na druhé straně by se měl dočkat režimu skirmish a autoři projevili zájem o editor scénářů a podporu modifikací. Možná si dokonce časem zahrajeme za brouky, ale nic z toho studio neslíbilo závazně.

Vzhledem k tomu, jak žalostná je v posledních letech nabídka real-time strategií, se každý podobný pokus cení. Raději ale držím očekávání na uzdě.

Starship Troopers – Terran Command, Slitherine, Starship Troopers snad už brzy oznámí datum vydání

Hvězdná pěchota v kostce

Oblíbený film z roku 1997 natočil nizozemský režisér Paul Verhoeven. Vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy Roberta A. Heinleina z roku 1959 a dočkal se celé řady pokračování, která však už neměla ambici vyrovnat se originálu. A během uplynulých let jsme se pustili i do několika tematických videoher. Starship Troopers: Terran Ascendancy byla taktická hra od studia Blue Tongue Entertainment z roku 2000. A o pět let později vyšla first person akce od britského studia Strangelite jednoduše pojmenovaná Starship Troopers.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru