Starfield, Bethesda Softworks, Vychází Starfield, na Steamu zatím rekordy netrhá

Starfield si už zahrálo 12 milionů hráčů

Milníku dosáhla hra pouhé tři měsíce po vydání. Phil Spencer mluví o dalším „Skyrimu“

Zdroj: Bethesda
4. 12. 2023
Název: Starfield Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2023

Na brazilském veletrhu CCXP mluvil Phil Spencer vedle strategie a budoucích vizí Xboxu coby ekosystému také o konkrétních hrách, a podle očekávání došlo také na Starfield. Nejnovější hra od Bethesdy byla a stále je monstrózním projektem, první novou značkou po mnoha a mnoha a letech, a jednoduše titul, do kterého společnost vkládala obrovské naděje. A i když podle recenzí či hodnocení hráčů nemuselo jít nutně o instantní hit, ke kterému by nikdo neměl žádné výhrady, lodivod Xboxu v něm vidí další „Skyrim“. Důvodem jeho přesvědčení je oznámených 12 milionů hráčů, kteří si titul od vydání zahráli, což je podle Spencera obrovský úspěch a hra je v historickém žebříčku deseti nejhranějších titulů, které vznikly pod hlavičkou Microsoftu.

Jak Spencera cituje například magazín WCCFTech, šéf Xboxu je nesmírně rád, že může podobné zprávy hráčům přinášet, zvlášť když dopředu nikdo nemůže s jistotou říct, ze které hry se stane hit a z které nikoliv. „Starfield má nyní přes 12 milionů hráčů, takže díky všem za veškerou podporu a fakt, že ze hry úspěšný hit je,“ uvedl Spencer na zmíněné akci. Hru samozřejmě chválil a naznačil také, že něco speciálního ve hře viděl už před rokem, když ji hrál v tehdejší nedokončené verzi. Jde o jednu z výhod jeho práce, jak uvedl, a už když se od ní nemohl loni odtrhnout, cítil, že i hráčům se bude Starfield líbit a docení jeho kvality. Jak výrazně, to je samozřejmě otázka času, ale Spencer ve hře vidí potenciál vyrovnat se i Skyrimu.

„To je náš cíl. Skyrim je fantastický úspěch pro Bethesdu, takže když jsme mluvili s Toddem Howardem a jeho týmem, opravdu chtěli dát hráčům, kteří mají rádi vesmír a jeho průzkum, podobnou příležitost,“ řekl Spencer. Připomněl také, že se Starfield dočká rozšíření Shattered Space nebo že komunita obdrží nástroje pro vytváření modifikací, z čehož plyne optimismus a přesvědčení, že Starfield ani zdaleka neřekl poslední slovo. „Věříme, že po mnoho a mnoho let bude Starfield dlít hodně vysoko,“ dodal Spencer. I on tedy zřejmě bude s napětím sledovat, jak se bude titulu dařit na The Game Awards, do kategorie hra roku však nominován nebyl, takže jedinou kategorii, ve které se o cenu uchází, je nejlepší RPG. Ale tam narazí například na Baldur’s Gate III, takže uvidíme, jak to vlastně celé dopadne.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru