Starfield, Bethesda Softworks, Starfield na PlayStation skutečně nedorazí, říká Microsoft

Starfield na PlayStation skutečně nedorazí, říká Microsoft

Na chvíli vysvitla jiskřička naděje. Vedení Xboxu ale následně vyvrátilo veškeré spekulace

Zdroj: Microsoft
31. 8. 2021
Název: Starfield Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2023

Ve chvíli, kdy společnost Microsoft oznámila, že se stává majitelem ZeniMaxu, a tím i Bethesdy, jejich studií a celého portfolia, hráče v podstatě nezajímalo nic jiného, než jak to bude s budoucí dostupností oblíbených titulů na jiných platformách, než je Windows a Xbox. I po řadě vyjádření od zástupců Bethesdy a Microsoftu nicméně panuje značná nejistota a nejbezpečnější, co lze na konto této situace říci, je individuální posuzování případ od případu, tedy lépe řečeno – hru od hry. Jenže ani když bývají nové tituly představovány, nedostává se nám zcela přesného vymezení, jak to bude s případnou exkluzivitou pro platformy Microsoftu, což se bohužel týkalo i Starfieldu.

Když byla hra letos v červnu plnohodnotně představena, trailer nepřipouštěl žádné pochyby. Hra míří na PC a Xbox, nikde se neobjevily žádné zmínky o časové exkluzivitě a Pete Hines se v navazujících rozhovorech omluvil hráčům na PlayStationu, že se ke hře nedostanou. Pak ale dění kolem Starfieldu na několik měsíců utichlo a ve vzniklém vzduchoprázdnu začali hráči spřádat spekulace, že by i tak poměrně rezolutní odmítnutí jakýchkoliv dalších platforem mohlo přeci jen znamenat pouze časovou exkluzivitu. Přece by se Microsoft dobrovolně nepřipravil o tržby na PlayStationu, zaznívalo v komentářích, zapomínalo se v nich ale na Hineseovo přesvědčení, že právě díky Game Passu by mohla hra nakonec dorazit k ještě většímu počtu lidí a z dlouhodobějšího hlediska by to pro Microsoft mohlo být přínosnější. Ani tehdy ale na spekulace nikdo další nereagoval, až do dnešních dní, kdy se na přetřes dostaly další nejasná vyjádření zodpovědných lidí.

Již zmiňovaný Pete Hines totiž v novém rozhovoru pro Gamespot otázku exkluzivity znovu otevřel a jeho vyjádření mělo od jednoznačného postoje daleko. „Starfield byl oznámen jako exkluzivní hra pro Xbox. Nevím ale, jestli bych zašel tak daleko, abych řekl, že si už nic na PlayStationu nezahrajete,“ řekl Hines a zopakoval, že ale žádnou konkrétní odpověď v tuto chvíli nemá. Mírně zmatené, ale v očích dychtivých hráčů nadějné vyjádření, ihned komentovali hráči na sociálních sítích a jeden z nich – youtuber s přezdívkou The Red Dragon, obdržel komentář od generálního manažera marketingového oddělení Xboxu Aarona Greenberga. Ten se snažil připomenout, na jaké platformy byla hra oznámena, ale ke své smůle – nebo zcela záměrně – použil opět jen zavádějící slova, která vyvolala další diskuzi. Greenberg totiž řekl, že Starfield bude exkluzivně uveden na Xboxu a PC, což je ale způsob, jakým se mluví o časových exkluzivitách a zdráháme se uvěřit, že si toho Greenberg nebyl vědom.

Netrvalo proto dlouho, kdy přišli další hráči a poukázali na to, že teď se jen bude znovu rozebírat, co zaznělo v návaznosti na Hinesův rozhovor, a proto se Greenberg konečně rozhoupal k definitivě. „Snažili jsme se být tak jednoznační, jak to jen šlo. Nejde o časovou exkluzivitu, tohle jsou jednoduše platformy, pro které je [Starfield] vyvíjen,“ řekl Greenberg a zbytečně vzniklou situaci snad už můžeme konečně uzavřít. Alespoň do doby, než se začne probírat The Elder Scrolls VI…

Nahlásit chybu v článku

15

Napsat komentář

Další články
Nahoru