Starfield, Bethesda Softworks, Starfield je nejméně zabugovanou hrou od Bethesdy

Starfield je nejméně zabugovanou hrou od Bethesdy

Na tomto tvrzení se shoduje vícero recenzentů. Po desítkách hodin zmiňují jen pár chyb

Zdroj: Bethesda
28. 8. 2023
Název: Starfield Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 6. 9. 2023 Platformy: , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2023

Když před pár měsíci šéf Xbox Game Studios Matt Booty tvrdil, že má v tu chvíli Starfield nejméně bugů ze všech her od Bethesdy, působilo to vzhledem k pověsti studia dosti úsměvně a mnozí to vyloženě brali jako vtip. V posledních dnech se však ukazuje, že měl patrně pravdu a že jeho tvrzení obstojí i v souvislosti s aktuálním stavem hry. Přestože jsou recenzenti a další první hráči vázáni embargem, nějaké ty dojmy se přece jen objevily a ty zatím zní velice nadějně.

Pomineme-li novináře Tylera McVickera nebo velký únik, který již má svou dohru, ne všichni si pustili pusu na špacír veřejně na sociálních sítích. McVicker se již před týdnem na Discordu chlubil, že hru hraje, a k tomu zmínil, že během prvních 15 hodin nenarazil na jediný bug. Někteří fanoušci začali vtipkovat, zda se tedy vůbec jedná o hru od Bethesdy, každopádně podobné zkušenosti sdílejí i další. Novinář Tom Henderson nehodlal brát McVickerovo tvrzení jako směrodatné, a proto se spojil s některými lidmi, kteří již Starfield hrají, a dotázal se jich na aktuální stav hry a jejich názor. Ty poté sepsal na svém webu Insider Gaming, pochopitelně bez uvedení svých zdrojů. Nakonec se však shodují.

Celkem se vyptával pěti lidí, kteří podle něj strávili ve hře různé množství času, přičemž se jedná o desítky hodin, a jsou v odlišných fázích hry. Každý z nich uvedl, že by chyby mohli spočítat na prstech jedné ruky a že jde spíše o jednu nanejvýše dvě chyby. Kromě toho zmínili, že téměř všechny z nich již byly uvedeny jako součást patche Day 1. Stále se jedná jen o malý vzorek, ale zmínění uspokojivého stavu v recenzích nepochybně přesvědčí řadu hráčů a už nyní potěší vyčkávající fanoušky. Za pár dní se budou koneckonců moci přesvědčit sami.

Starfield vychází na PC a Xbox Series 6. září, v předběžném přístupu pak už 1. září 2023. Další informace o hře naleznete jako vždy v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru