Starfield, Bethesda Softworks, Starfield díky modům může běžet v 60 fps i na Series S

Starfield díky modům může běžet v 60 fps i na Series S

Modifikace konzolové verze umožňují významně navýšit výkon výměnou za horší grafiku

Zdroj: koláž/Vortex
18. 6. 2024
Název: Starfield Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2023

Starfield se sice dodatečně dočkal podpory 60 fps na Xboxu, ale jen na Series X. Konzolová verze teď ale nově nabízí také modifikace a právě ty otevřely cestu k 60 fps na Series S. Hráči s nimi začali okamžitě experimentovat a zkoušejí různé kombinace existujících modifikací.

Třeba mod nazvaný “Performance Shadows (Series S)” omezuje kvalitu stínů výměnou za vyšší výkon. Dalším podobným je “Performance Tweaks (Series S)” a jeho autor vystupující pod přezdívkou GarBusGarBear má takových úprav v sekci Creations ještě mnohem víc. Musíte s nimi sami zkusit experimentovat. Jejich prostřednictvím můžete omezit množství lidí v ulicích, odstranit trávu, snížit rozlišení, vykreslovací vzdálenost a vypnout další efekty.

Na to, jak výsledek funguje v praxi, už se můžete podívat na videích níže. Uvidíte navíc, které konkrétní mody jejich autoři aplikovali ve snaze dosáhnout vyšších fps. Může to být třeba i sedm modů současně.

Sami už si musíte odpovědět na otázku, zda obrazovou kvalitu jste ochotní obětovat na oltář vyššího výkonu, či nikoli. Ostatně hráči se během experimentování nezastavili u 60 fps a zkoušejí jít ještě dál. Otázkou ovšem je, zda je ještě něco podobného na Series S efektivní.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru