Star Wars: The Old Republic, Electronic Arts, Star Wars: The Old Republic oslaví 10. výročí novým rozšířením

Star Wars: The Old Republic oslaví 10. výročí rozšířením

BioWare chtějí potěšit veterány, ale také přilákat nové hráče. Čeká je nový příběh i vylepšení

Zdroj: BioWare
2. 7. 2021
Název: Star Wars: The Old Republic Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 20. 12. 2011

Letos v prosinci uplyne 10 let od vydání MMO Star Wars: The Old Republic od studia BioWare a EA. Je to vůbec možné? Autoři se rozhodli toto jubileum připomenout a oslavit novou expanzí nazvanou Legacy of the Sith. Vyjde ještě letos a pošle hráče do nejvzdálenějších a nejtemnějších koutů galaxie. A slibuje pochopitelně i další novinky a vylepšení.

Rozšíří se příběh i možnosti samotné hry. Fanoušci tu budou bojovat o nadvládu nad vodním světem Manaan. Vypraví se do trosek sithské pevnosti na planetě Elom, která byla z nějakého důvodu vymazána ze všech záznamů. A úkolem hráčů bude i zlikvidovat tajuplný kult sithů. Level cap se zvýší ze 75 bodů na 80 a BioWare nabídnou větší variabilitu, pokud jde o vlastní soubojový systém. Váš styl a zbraně půjde ještě lépe upravovat a mezi jednotlivými technikami a loadouty půjde snadno přepínat.

Samotná expanze Legacy of the Sith má ale teprve odstartovat rok trvající oslavy.

Předplatitelé za nové rozšíření nezaplatí nic navíc. Na public test server by se mělo dostat v dohledné budoucnosti a oficiálně vyjde letos v zimě. Samotná expanze Legacy of the Sith má ale teprve odstartovat rok trvající oslavy. Během nich se hráči dočkají třeba nové tvorby postavy nebo přepracovaného inventáře.

Autoři chtějí novým obsahem, ale rovněž změnami ve stávající hře zalichotit nejen veteránům, ale oslovit také nějaké potenciální nováčky a přilákat tak čerstvou krev. Star Wars: The Old Republic jsou k dispozici jen pro Windows. Hra přešla na hybridní free-to-play model, ale předplatné tu nadále existuje jako volitelná možnost. Až do roku 2012 se za hraní muselo platit, od té doby je ale základ titulu přístupný zdarma.

Star Wars: The Old Republic vyvinula pobočka BioWare v Austinu a jedná se údajně o jednu z nejdražších her všech dob s rozpočtem odhadovaným na 200 milionů dolarů. Příběh je zasazen 300 let po událostech Knights of the Old Republic a víc než 3600 let před filmovou sérií. Odhaduje se, že titul má přibližně 9 milionů hráčů, což by z něj podle webu MMO Populations činilo 13. největší ze sledovaných MMO.

Hra byla oznámena v roce 2008. Jedná se o třetí onlinovku z vesmíru Star Wars po Star Wars Galaxies a Clone Wars Adventures.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru