Star Wars: Republic Commando, Aspyr, LucasArts, Star Wars: Republic Commando míří na nové platformy

Star Wars: Republic Commando míří na nové platformy

Povedená akce z roku 2005 se vrací. Původní hru ještě vytvořilo studio LucasArts

Zdroj: LucasArts
24. 2. 2021
Název: Star Wars: Republic Commando Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 28. 2. 2005

Další várka dřívějších spekulací se potvrzuje. Hra Star Wars: Republic Commando z roku 2005 pro Xbox a PC míří na další platformy. Potvrzena verze pro PlayStation 4 a Switch. O port se postarali vývojáři ze společnosti Aspyr a titul vyjde 6. dubna.

Trofeje i vylepšené ovládání

Aspyr v příspěvku na PlayStation Blogu říká, že respektují klasiky a chtěli co nejvěrněji zachytit originál, ale s trochou novinek, protože to, co fungovalo v roce 2005 nemusí být dnes dokonalé. Vývojáři tudíž vylepšili a upravili ovládání, aby lépe fungovalo na ovladačích DualShock 4 a DualSense. Hra v rámci zpětné kompatibility samozřejmě funguje i na konzoli PlayStation 5.

Kromě toho se fanoušci mohou těšit na trofeje, které nebyly součástí původní verze. Republic Commando se bude prodávat za 15 dolarů. Aspyr už dříve portoval na nové platformy jiné starší Star Wars hry jako Knight of the Old Republic, Jedi Knight: Jedi Academy, Jedi Knight II: Jedi Outcast nebo Racer.

Původní Republic Commando ještě vytvořilo studio LucasArts. Ve hře se stanete velitelem elitní jednotky. Své muže skutečně vedete do boje a udílíte jim rozkazy. Musíte přitom spolupracovat jako tým.

Titul poháněl Unreal Engine 2 a nabízel singl i multiplayer. Hru více hráčů ale nová verze neobsáhne. V recenzích originál sbíral velmi slušné známky a pěkně zapadal do novodobé trilogie. Měl se dokonce dočkat pokračování s podtitulem Imperial Commando, ale hra se nikdy nedostala do plné produkce.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru