Star Wars Outlaws, Ubisoft, Star Wars Outlaws slibuje hluboce pohlcující svět

Star Wars Outlaws slibuje hluboce pohlcující svět

Na hráče čeká drsný zážitek ve špinavém kriminálním podsvětí i mezigalaktická turistika

Zdroj: Ubisoft
Název: Star Wars Outlaws Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 30. 8. 2024

Další dobrodružství z předaleké galaxie v podobě Star Wars Outlaws od studia Massive Entertainment bylo oficiálně představeno v červnu během Xbox Games Showcase 2023 a vzápětí ještě více prozkoumáno během Ubisoft Forward 2023. Víme, že půjde o první hru Star Wars odehrávající se v otevřeném světě, odehrává se mezi epizodami V a VI a hrdinkou je Kay Vess s mazlíčkem a společníkem jménem Nix. Kromě gameplaye vývojáři poskytli i celou řadu dalších informací a později se věnovali i planetám a otevřenému světu. K tomu se nyní v rozhovoru pro magazín Kotaku vrátil narrative Director Navid Khavari, jenž se zároveň podělil i o detaily ohledně využití zasazení.

Star Wars Outlaws ponechá stranou Jedie, Sithy i Sílu nebo samotný konflikt mezi Impériem a povstalci, ale zaměří se na dosud nepříliš prozkoumané podsvětí a kriminální činnost napříč galaxií, což je něco, čeho se nám často nedostává ani v jiných médiích. V Outlaws je osud galaxie něčím naprosto nepodstatným, jelikož se společně s Kay budeme pohybovat mezi psanci a spodinou, která má úplně jiné starosti. Khavari popsal tento úhel pohled jako vzrušující, když mohou odvyprávět trochu jiný příběh a vidět jej očima někoho, kdo nemá o Síle nebo oněch hvězdných válkách ponětí. Kay je popsána jako postava, která se zkrátka snaží protloukat krádežemi, přechytračováním nebo podváděním lidí. Cílem a přáním vývojářů je, aby hráči pochopili, jaké to je dostat se do takového podsvětí. Zasazení mezi epizody Impérium vrací úder a Návrat Jediů je pak ideální díky tomu, že jde o “nejšpinavější období” plné neřádu, jak se vývojáři shodli s Lucasfilmem. Podsvětí a psancům se tehdy daří získávat moc mimo dohled Impéria, čímž i prosperují.

Podle Khavariho má být otevřený svět Star Wars hluboce pohlcující, přičemž Kay toho zatím neměla možnost příliš poznat a zažít, a tak bude některé věci objevovat společně s hráčem. Stejně tak Khavari doufá, že v Kay hráči naleznou i kus sebe. Kromě již zmíněné Vix bude Kay a hráčům dělat společnost i upovídaný komando droid ND-5. Hratelnost by se dala rozdělit dle náplně na tři části. První jsou rušná a životem překypující města s kantýnami, kde se bude možné setkat se zločineckými syndikáty, ale třeba i zkorumpovanými imperiály. Za druhé to bude právě otevřený svět se všemi rozsáhlými lokacemi a prostředími lákajících k prozkoumání pešky či na speederu. A tou poslední je vesmír, který má též nabídnout velkou porci svobody, aby hra skutečně nabídla skutečný zážitek. Pro většinu psanců je naprosto zásadní, aby měli loď, která se stane i jejich domovem, což samozřejmě platí i pro Kay. Na loď – ta Kayina se jmenuje The Trailblazer – je tedy kladen velký důraz, a tak se nebudeme muset omezovat a budeme moci přelétávat mezi planetami, přičemž vývojáři chtějí hráčům dopřát až “mezigalaktický turismus”.

Průzkum světa může hráče odměnit stejně jako přijetí zakázek, proto se vyplatí občas sejít z cesty. Integrace s podsvětím a kriminálními živly je zde nicméně zásadní a má vliv na reputaci a vývoj hry a jejího příběhu. Komunikace s jednotlivými syndikáty a plnění úkolů ovlivní zadávané zakázky a bude utvářet Kayin obraz v tomto zločineckém světě. Už z dřívějška víme, že se ve hře setkáme i legendáním Jabbou Huttem, na hráčích však zůstává, jak toto setkání dopadne, přičemž může i nehezky. Anebo také budeme moci zkusit poštvat syndikáty proti sobě. Khavari každopádně slibuje, že Jabba nebude jedinou známou tváří, na kterou budeme moci ve hře narazit, nepřekvapivě se objeví také celá řada odkazů na jiná díla ze světa Star Wars. Ostatně stačí připomenout, že se podíváme i na známou planetu Tatooine, jež doplní Avika, Kimiji, ale i zbrusu nový měsíc Toshara, který byl již představen dříve.

Celkově by Star Wars Outlaws mohlo potěšit ty hráče, kteří stále právem oplakávají zrušené Star Wars 1313, ale i ty, kteří jednoduše věří studiu Massive Entertainment a spoléhají na jejich využití zkušeností z The Division. A samozřejmě i ty, které láká drsnější a špinavější zážitek z předaleké galaxie. Tak snad nás skutečně čeká onen avizovaný pohlcující svět a zajímavý herní zážitek.

Star Wars Outlaws by mělo vyjít v průběhu letošního roku na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru