Star Wars: Knights of the Old Republic ll míří na mobily a tablety

Star Wars: Knights of the Old Republic ll míří na mobily

Ještě letos v prosinci vyjde populární RPG ze světa Hvězdných válek na iOS i Androidu

Zdroj: LucasArts
9. 12. 2020

Společnost Aspyr oznámila, že velmi populární RPG Star Wars: Knights of the Old Republic ll – The Sith Lords dorazí 18. prosince na mobily a tablety s operačními systémy iOS i Android. Stane se tak 16 let po premiéře na původním Xboxu a sedm, respektive šest let poté, co vyšel první díl na iOS a Androidu. To je ale let, panečku.

Hra byla samozřejmě optimalizována pro dotyková zařízení. V případě mobilů od Applu budete potřebovat alespoň iPhone 7. Pokud plánujete hrát na tabletu, nespokojí se rytíři staré republiky s ničím pomalejším, než je iPad Air 2. Společnost Apsyr ústy své viceprezidentky Elizabeth Howard uvedla, že fanoušci žádali o mobilní verzi Knights of the Old Republic ll velmi dlouho a specialisté na portování se konečně rozhodli jejich volání vyslyšet.

Na Mac a Linux titul dorazil už před 5 lety díky rovněž společnosti Aspyr, která se postarala také o vydání na hry na Steamu.

Star Wars: Knights of the Old Republic ll – The Sith Lords bude k dispozici za 15 dolarů. Už v tuto chvíli si je můžete předobjednat. Není však pravděpodobné, že by se hra obsahově jakkoli lišila od originálu, který byl s pomocí komunity fanoušků časem neoficiálně rozšířen také o původně vystřižený obsah. Na 18. prosince shodou okolností připadá i finále druhé sezóny seriálu The Mandalorian.

Zatímco první díl Knights of the Old Republic debutoval v roce 2003 a na svědomí jej mělo studio BioWare, pokračování si vzal na starost tým Obsidian Entertainment. Hra byla výborně přijata a prodalo se jí podle posledních dostupných dat z roku 2006 přibližně 1,5 milionu kopií. Od té doby ale nepochybně toto číslo ještě vzrostlo i s ohledem na nejrůznější porty a reedice. Na Mac a Linux titul dorazil už před 5 lety díky rovněž společnosti Aspyr, která se postarala také o vydání na hry na Steamu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru