Star Wars Jedi: Survivor, Electronic Arts, Star Wars Jedi: Fallen Order II má být oznámen před E3

Star Wars Jedi: Fallen Order II má být oznámen před E3

Přesvědčivě o hře mluví novinář Jeff Grubb. Vydání by mohlo stihnout závěr roku 2022

Zdroj: Electronic Arts
7. 1. 2022
Název: Star Wars Jedi: Survivor Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 4. 2023

Novinář Jeff Grubb z magazínu Games Beat v jednom ze svých pořadů promluvil o možném oznámení Star Wars Jedi: Fallen Order II od vývojářů ze studia Respawn Entertainment. Informace předložil bez většího zaváhání a odkazoval se na některé ze svých dřívějších spekulací, že se hra chystá a jde ruku v ruce s inzeráty, prostřednictvím kterých hledalo studio posily pro vývoj hry ze světa Hvězdných válek. Grubb tvrdí, že hra bude odhalena ještě před zahájením letošního ročníku veletrhu E3 – bez ohledu na jeho potvrzenou digitální podobu – a naznačuje, že by mohla vyjít ještě na konci roku 2022.

„Hra Star Wars Jedi: Fallen Order II, tedy něco, o čem jsme se tu už mnohokrát bavili, by měla být oznámena ještě před E3,“ řekl Grubb v pořadu Grubbsnax a blíže určil, že by byl vhodným termínem 4. květen, který je díky anglické výslovnosti považován za svátek všech příznivců Hvězdných válek. Další informace bychom se mohli dozvědět během E3, konkrétně na přidružené akci EA Play Live s tím, že by v té době mělo být už známé datum vydání. To může podle Grubba připadnout ještě na konec letošního roku, šance se prý ale kvůli všem okolnostem ztenčuje a je tudíž možné, že hra nakonec dorazí až začátkem roku 2023.

Co se týče předchozích náznaků, zmínili jsme inzeráty na nová místa v Respawnu, klíčový byl ovšem vzkaz od producenta Blaira Browna, že rozšiřuje svůj tým. V jeho tweetu přímo zaznělo, že se další z producentů bude starat právě o Hvězdné války a s přihlédnutím k úspěchu, který studio s původní hrou zaznamenalo, by dávalo smysl, kdyby šlo o pokračování. Čím dál tím méně pravděpodobné se ale zdá, že volná místa, která na svém Twitteru propagoval creative director Respawnu Mohammad Alavi, mají spojitost s Fallen Order II. Sám totiž loni v červenci uvedl, že vyvíjí zbrusu novou singleplayerovou hru a svůj tým označil za malý, leč velmi ambiciózní. Tímto způsobem sháněl Respawn vedoucího technického designéra, designéra soubojů nebo level designéra a skoro se zdá, že paralelně s Fallen Order II vzniká v Respawnu s 315 zaměstnanci – tedy studiu, které rozhodně není malé – ještě jeden titul.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru