Star Wars Jedi: Survivor, Electronic Arts, Podívejte se na první trailer Star Wars Jedi: Survivor

Star War Jedi: Survivor by mohlo vyjít v březnu

Možné datum odhalila databáze PlayStationu, nové hračky pak prozradily pár zajímavostí

Zdroj: Electronic Arts
25. 7. 2022
Název: Star Wars Jedi: Survivor Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 4. 2023

Letošní Comic-Con v San Diegu přinesl celou řadu oznámení a ačkoli to na první pohled nemusí být zřejmé, něco málo jsme se jistým způsobem dozvěděli i o hře Star Wars Jedi: Survivor, která byla společně s trailerem představena poměrně nedávno. Oficiální novinky jako takové o hře v tuto chvíli žádné nejsou, nicméně společnost Hasbro představila nové figurky a hračky z nejnovějších počinů a titulů ze světa Star Wars. A vedle Mandaloriana se svých kousků dočkal právě i Survivor, netrvalo tedy dlouho, a nadšenci se pustili do zkoumání. A navíc se objevilo možné datum vydání.

Co se vydání týče, víme, že k němu má dojít v příštím roce. Jeff Grubb již dříve nad rámec roku 2023 upřesňoval, že by mohlo jít dokonce už o únor nebo březen. Připomeňme, že Grubb v předstihu zveřejnil samotný podtitul Survivor a rovněž měl pravdu s uvedením prvního teaseru ještě před začátem (ne)E3. Nyní se však přidává databáze PlayStationu, jež rovněž zmiňovala únor a březen 2023, což by potvrzovalo Grubbova slova. Pochopitelně se nejedná o veřejnou a běžně viditelnou informaci, oficiální stránka hry zatím žádné datum neuvádí, v pozadí se ovšem mají skrývat právě tyto dva měsíce.

Vraťme se však k oficiálně představeným figurkám, jež neunikly detailnímu zkoumání a rozboru odborníků z řad fanoušků předaleké galaxie. Mezi novými figurkami je totiž i Cal Kestis, tedy protagonista Fallen Order a Survivor, nejedná se ovšem o jedinou figurku, která se vztahuje právě k Survivor. Figurka Cala Kestise patří do The Vintage Collection a bude dostupná v létě příštího roku. Zajímavé je, že je zde Cal zachycen zcela jinak než v upoutávce, již jsme měli možnost vidět na konci května. Zatímco v ní je hladce oholen, figurka jej vyobrazuje se strništěm a jiným účesem, čímž pro zajímavost trochu připomíná jinou z postav, ovšem nekánonických, Jedie Kyla Katarna. Za zmínku stojí blaster, který má v pouzdře. Dá se očekávat, že jej nemá jen tak a že střelba z něj bude ve hře novinkou. Ve Fallen Order byl Cal omezen pouze na používání světelného meče a Síly, jak už ale víme, tentokrát o svůj meč v rámci příběhu přijde, proto bude nutné najít alternativu. Pochopitelně nechybí ani jeho věrný droidí společník BD-1.

Dle označení se ovšem k Survivor vztahují i další dvě figurky, a to bitevní droid B1 a bezpečnostní droid KX, ty ovšem spadají do kolekce The Black Series a dorazit by měly již na jaře. Droidi B1 byli základní součástí separatistických armád, které jsme mohli pravidelně vídat v prequelové trilogii nebo Klonových válkách. Jakou roli však sehrají zde, zda budou Calovi stát v cestě, nebo jich nějak využije, to už se z figurky bohužel nedozvíme. Faktem však je, že jejich výroba už byla v době, kdy se odehrává příběh hry, dávno ukončena, sem tam se však nějací i nadále objevují. Jednotku KX naléžící Impériu jsme mohli poprvé vidět ve filmu Rogue One, kdy droida s označením K-2SO vlastnil Cassian Andor, ale objevila se už i v předchozí hře Fallen Order, kde dokázala Calovi i hráčům pěkně zavařit.

Pokud vás figurky zaujaly a rádi byste viděli i ostatní, které Hasbro představilo – například Mandaloriana, Bobu Fetta, Ahsoku nebo netradiční halloweenské figurky – můžete si je prohlédnout na oficiálním webu Star Wars. Co se týče hry, stále platí, že má vyjít příští rok, zda se ovšem únor a březen ukáží být pravdivými, to ukáže až čas. Ačkoli se získané datum shoduje s informacemi Jeffa Grubba, stále je třeba mít na vědomí, že se může jednat pouze o chybu nebo placeholder. Star Wars Jedi: Survivor každopádně dorazí na PlayStation 5, Xbox Series X|S a PC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru