First, SurvGames, Staňte se posledním člověkem na Zemi

Staňte se posledním člověkem na Zemi

Ve sci-fi First svět obývají zmutovaná monstra. Zůstali jste jen vy a váš pes a jste úplně sami

Zdroj: SurvGames
15. 3. 2021
Název: First Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Nový postapokalyptický survival First nemá moc praktický název, pokud jde o googlování, ale zaujal mě na první pohled. Hra s prvky hororu od studia SurvGames chce ukázat, jak by vypadal svět, v němž příroda „zemře“. Hráč se chopí posledního žijícího člověka na Zemi, který putuje světem spolu se svým psem. Naším úkolem bude rozluštit záhadu samotného konce světa.

Svého čtyřnohého společníka potkáme během pouti a ošetříme mu jeho zranění.

Navštívíme mnoha místa. Budeme cestovat radioaktivní pustinou, vkročíme do zničených měst a budeme muset čelit zmutovaným nepřátelům, kteří nyní Zemi obývají a vládnou jí. Konec prý přišel náhle a lidstvo bylo odsouzeno k vyhynutí. Jsme údajně jedinou nadějí našeho druhu, pokud má být nějaká budoucnost.

Svého čtyřnohého společníka potkáme během pouti a ošetříme mu jeho zranění. Tím si vysloužíme jeho vděk a věrnost. Pes nám pomůže najít užitečné věci, upozorní nás na blížící se nebezpečí a zapojí se také do boje, když to bude nezbytné. Přímá konfrontace ale není vždy tou nejlepší strategií, varuje hra.

Právě relativní osamělost hlavního spolu se stylizací světa mě k projektu přilákaly. A samozřejmě také oblek hlavního hrdiny. Jak často vidíte pobíhat po zemi chlapa ve skafandru, jaký používají kosmonauti? Ostatně z určitých náznaků se zdá, že protagonista skutečně je kosmonaut, který se vrátil na povrch.

Nedílnou součástí hry budou samozřejmě i další nepostradatelné prvky všech survivalů, jako je výroba vlastních předmětů a hledání zásob. To mimochodem znamená nutnost nakrmit a vybavit nejen sebe, ale i čtyřnohého parťáka. Je to ale právě příběh, kterým by se novinka mohla odlišit od konkurence, která je na tomto poli opravdu početná i velice tvrdá.

Hru First bude pohánět Unreal Engine 5. Titul zatím míří jen na PC a nemá stanové žádné datum vydání.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru