Square Enix příští týden ukáže pokračování Life is Strange

Square Enix příští týden ukáže pokračování Life is Strange

V digitální show se objeví i Tomb Raider. Společnost zřejmě vydá kolekci her s Larou Croft

Zdroj: Life is Strange
12. 3. 2021

Společnost Square Enix si před časem zaregistrovala název Square Enix Presents a všeobecně se předpokládalo, že by se mohlo jednat o nějakou digitální akci, kde by po vzoru konkurence prezentovala své chystané hry. A to se potvrdilo. Už 18. března odvysílá první ze série on-line přenosů, kde fanoušků ukáže nové hry, updaty a další novinky.

Akce se bude vysílat na YouTube i na Twitchi a bude trvat přibližně 40 minut. Už v tuto chvíli vydavatel láká, že její součástí bude světová premiéra nového hry ze série Life is Strange, kterou původně vytvořilo francouzské studio Dontnod Entertainment. V pokračování se objeví nový hrdina či hrdinka s novou schopností, lákají Square Enix.

Připomene se i Tomb Raider v rámci oslav 25. výročí série, ale s oznámením nové hry nepočítáme vzhledem k tomu, že primárně vydavatel láká na Life is Strange.

Kromě toho se na akci objeví další trailery a gameplay videa. Chybět nebude sci-fi Outriders od polského studia People Can Fly. Znovu se ukáže hra Balan Wonderworld a nový obsah pro Marvel’s Avengers. Připomene se i Tomb Raider v rámci oslav 25. výročí série, ale s oznámením nové hry nepočítáme vzhledem k tomu, že primárně vydavatel láká na Life is Strange.

Spíš to vypadá na oficiální oznámení nedávno uniklé kolekce posledních dobrodružství Lary Croft, o níž jsme se dozvěděli předčasně prostřednictvím Microsoft Storu. Vyjít by měla 18. března, na kdy připadá samotná akce, takže by se mohlo jednat o populární formát oznámení a instantní vydání. Už nějakou dobu s jistotou víme, že se chystá pokračování série Tomb Raider, ale bylo naznačeno, že si na něj ještě chvíli počkáme. Jeho cílem by mělo být sjednotit novodobé a původní hry ve smyslu návaznosti.

Kdo dělá na pokračování Life is Strange?

Na akci se připomene také nedávno představená akce Just Cause Mobile a bude oznámen další mobilní titul od studia Square Enix Montréal, autorů Hitman Go, Lara Croft Go, Deus Ex Go a Hitman: Sniper. A pár her na akci ukáže i sesterská společnost Taito.

Závěrem se ještě v krátkosti zastavme u série Life is Strange. Ta debutovala v roce 2015 a jak už bylo řečeno, původními autory jsou vývojáři ze studia Dontnod Entertainment (Remember Me, Vampyr, Tell Me Why, Twin Mirror). Prequel Life Is Strange: Before the Storm ale vytvořil americký tým Deck Nine ještě předtím, než se Dontnod vrátil s Life Is Strange 2. Je možné, že další díl nevzniká v kancelářích původních autorů, protože značku nevlastní oni, ale právě společnost Square Enix.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru