Square Enix nově vsadí na multiplatformní vydávání

Square Enix nově vsadí na multiplatformní vydávání

Zdá se, že exkluzivitám pro PlayStation odzvonilo. Japonská firma mění strategii

Zdroj: Square Enix/koláž
13. 5. 2024

Společnost Square Enix zveřejnila finanční výsledky za uplynulý fiskální rok a uvedla, že se chce nově víc zaměřit na vydávání multiplatformních her. To vše samozřejmě ve snaze zvýšit růst a zisk. Vydavatel výslovně jmenoval, že se chce zaměřit na platformy Nintenda, PlayStation, Xbox a PC. Po několika náznacích z poslední doby se tak zdá, že Square Enix skutečně končí s exkluzivitami a časovými exkluzivita pro Sony, které některé její největší tituly z posledních let definovaly.

Cílem je podle firmy vybudovat prostředí, kde si víc zákazníků může užít ty největší značky a AAA hry od Square Enix. Jednoduché jak facka. Typickým příkladem by mohly být tituly ze série Final Fantasy. Nemusí se to přitom týkat jen nových projektů, ale také těch starších. Vydavatel rovněž uvedl, že se chce namísto kvantity soustředit na kvalitu své produkce.

Než se realizace nastíněné strategie projeví v praxi, může to ale ještě nějakou dobu trvat. Samotná japonská firma mluví o tříletém plánu. Pravdou přitom je, že nejde o blesk z čistého nebe. V posledních měsících jsme zaznamenali například, jak se sbližují Square Enix a Microsoft. Na Xbox Series letos v březnu dorazilo MMO Final Fantasy XIV a bylo opakovaně naznačeno, že jde o začátek dalších podobných kroků.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru