Exoprimal, Capcom, Spoluautor Dino Crisis se podílí na hře Exoprimal

Spoluautor Dino Crisis se podílí na hře Exoprimal

Oba tituly k sobě mají možná ještě blíž, než jsme si zprvu mysleli. Ale nesdílí stejný vesmír

Zdroj: Capcom
15. 3. 2022
Název: Exoprimal Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 14. 7. 2023

I když jsou v nově oznámené hře Exoprimal od Capcomu dinosauři, rusovlasá dívka a pojednává o krizi, nejde o další inkarnaci vytouženého Dino Crisis, jak jsme si vysvětlili už minulý týden. To ovšem neznamená, že mezi hrami není další a ještě hlubší přízeň, než se mohlo na první pohled zdát. Na novince se totiž podílí dlouholetý producent série Dino Crisis Hirojuki Kobajaši. Prozradil to na sebe přímo na svém Twitteru. Nevíme ale přesně, jaká je jeho role. Protože vývoj vede někde jiný.

Pro fanoušky Dino Crisis jde o poměrně velkou zprávu. I když je pod značkou primárně podepsaný autor Resident Evilu Šindži Mikami, Kobajaši figuroval už u jedničky jako jeden z designérů, u dvojky a trojky pak coby producent. Důležitý vývojář Capcomu pracuje u této společnosti od poloviny devadesátých let. Podílel se už na prvním dílu hororové série Resident Evilu. Stejně jako na pokračování. V obou případech v roli programátora. Ke značce Resident Evil se pak pravidelně vracel také jako producent.

Vedle her navíc dohlíží i na anime a adaptace titulů od Capcomu. V roli producenta nebo výkonného producenta se podepsal pod filmy Resident Evil Degeneration, Damnation, Vendetta a seriálem Infite Darkness. Podílel se rovněž na sérii Dragon’s Dogma od Netflixu. Není navíc bez zajímavosti, že frenetické souboje s nekonečnými zástupy dinosaurů v Exoprimal alespoň podle traileru některým fanouškům připomínají jinou akci od Capcomu – Dead Rising. Možná tak nakonec budou mít důvody k radosti oba tábory fanoušků.

Více podrobností o hře Exoprimal najdete v našem předchozím článku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru