Společnost Take-Two kupuje autory golfového PGA Tour

Společnost Take-Two kupuje autory golfového PGA Tour

HB Studios začalo svou cestu v roce 2014. Teď bude úzce spolupracovat s Tigerem Woodsem

Zdroj: 2K Games
16. 3. 2021

Když v roce 2018 přišli vývojáři z Electronic Arts po dlouhých osmnácti letech o licenci na golfovou sérii PGA Tour, v podstatě obratem po ni skočila společnost Take-Two, aby ji mohla uplatnit v rámci svého sportovního labelu 2K Sports. Bez patřičně zkušených vývojářů by ale nemělo smysl licenci vlastnit, a tak lidé z 2K oslovili HB Studios, autory úspěšného, leč do té doby nelicencovaného Golf Clubu. Tím vzniklo úzké spojenectví, které po hře The Golf Cloub 2019 featuring PGA Tour vyústilo ve vývoj plnohodnotného PGA Tour 2K21 a nyní dochází k ještě těsnějšímu spojení. Zástupci Take-Two totiž oznámili, že kanadské studio koupili a hodlají jej nadále využívat pro vývoj golfových her. Návdavkem pak potvrdili, že do dalších let na svou stranu získali legendárního golfistu Tigera Woodse, který má být grantem celé série.

Prezident 2K David Ismailer si v tiskové zprávě pochvaluje vzájemný vztah s HB Studios a uvádí, že koupě ho umožní ještě zefektivnit. Autoři Golf Clubu a PGA Tour se tak stanou součástí struktury 2K, i když by měla být zachována jejich autonomie a jistá nezávislost. „Dovoluje nám to však více investovat do jejich rozvoje v Kanadě i Spojených státech a dále do přípravy nových prvků, nad nimiž v souvislosti se hrou přemýšlíme do budoucna,“ tvrdí Ismailer. Zjednodušeně řečeno, akvizicí odpadají rizika, že by HB Studios chtěli spolupracovat s někým jiným, případně se sami ucházet o licenci a přichází jisté uklidnění, že konkurence si na značku v nejbližších letech nesáhne. Paradoxní přitom je, že první Golf Club z roku 2014 byl Electronic Arts nabízen coby titul, na který by mohla být pověšena licence PGA Tour, tehdejší autoři série ale partnerství odmítli.

Není tady mnoho podobných ikon, jako je Tiger Woods. Jeho zapojení vnímáme jako pomoc pro další díly této hry s výhledem do vzdálené budoucnosti.

Co se týče zapojení Tigera Woodse, jeho pozice má být velmi pevně ukotvena a na výsledku doopravdy znát. Alespoň tak to tvrdí David Ismailer, který označuje slavného golfistu za výkonného ředitele a konzultanta, nad rámec možnosti použít jej pro propagační materiály i samotný obsah hry. „Není tady mnoho podobných ikon, jako je Tiger Woods. Jeho zapojení vnímáme jako pomoc pro další díly této hry s výhledem do vzdálené budoucnosti. Podobně jsme spolupracovali například s hráči jako je Michael Jordan a dalšími,“ vysvětluje lodivod 2K. Vyjadřuje se i k nedávné Woodsově autonehodě, po níž hrozí, že golfista nebude moci dlouhou dobu nastoupit do žádného ostrého klání. To by však neměl být s přihlédnutím k desetiletím zkušeností Tigera Woodse žádný problém a přínosný má být pro značku PGA Tour napořád.

Zdroj: 2K Games

Magazín Games Industry nad rámec novinek kolem golfové série naznačuje, že jde o jednu z aktivit, prostřednictvím které se má 2K dostat zpět do sedla na poli sportovních titulů. Ismailer to potvrzuje, ale zůstává poměrně opatrný a vyvrací, že by se měly pod hlavičkou 2K Sports automaticky objevit série z minulosti, jako bylo NHL, MLB či NFL. „Nepřinášíme dnes žádné další oznámení, ale strategicky se zaměřujeme na sportovní odvětví, kde máme konkurenční výhodu,“ říká Ismailer a pochopitelně naráží na EA Sports. Ačkoliv herní divizi EA nezmiňuje přímo, označuje ji za velmi talentovaného souputníka, proti kterému není tak snadné vystoupit. „To ovšem neznamená, že tu nejsou příležitosti, jak dění ve sportovním žánru narušit, a o to se právě snažíme,“ uzavírá prezident 2K.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru