Perfect Dark, Microsoft, Špionážní akce Perfect Dark nemá být jen další stealth FPS

Špionážní akce Perfect Dark nemá být jen další stealth FPS

Budeme bojovat s korporacemi ve světě, který zdecimovala globální přírodní katastrofa

Zdroj: Microsoft
11. 12. 2020
Název: Perfect Dark Vývojář: , Vydavatel: Platformy: Žánr:

První díl série Perfect Dark od studia Rare vyšel v roce 2000 pro Nintendo 64 a byl v mnoha ohledech podobně přelomový jako GoldenEye 007 od stejných autorů pro stejnou platformu. First person stealth akce s agentkou Joanna Dark v hlavní roli se od té doby párkrát vrátila, ale na regulérní pokračování čekáme dlouhé roky. V posledních letech se spekulovalo, že na dalším dílu pracuje nové studio Microsoftu nazvané The Initiative. Ukazovala na to řada nepřímých důkazů včetně inzerátů a profilů na síti LinkedIn. A v noci na dnešek se tento předpoklad také potvrdil.

Hra byla představena na akci The Game Awards 2020 a její oznámení doprovodil první trailer. Zatím se novinka jmenuje jednoduše Perfect Dark a míří na Xbox a PC. Opět se můžeme těšit na thriller s tajnou agentkou a vypravíme se do blízké budoucnosti. Vše odstartovala globální ekologická katastrofa. Zemi pustošily záplavy, bouřky a požáry. Lidé umírali v ulicích. Korporace ale nabídly řešení. Vše vypadalo krásně a lepší svět byl na dosah.

Ale přírodní zákony nelze porušit, naznačuje upoutávka a od utopie bude zjevně nebezpečně blízko k dystopii. Autoři si podle svých slov lámali dlouho hlavu otázkou, jak značku správně modernizovat a představit ji současnému publiku. Je třeba to dělat obezřetně, abyste se originálu příliš nevzdálili, ale na druhé straně nelpěli zbytečně na něčem, co je zastaralé nebo překonané.

Vývojáři mají, jak sami říkají, mnohem více možností, než měl původní tým, pokud jde o hratelnost i vyprávění. Mnohem lepší technické prostředky. Studio tak mělo spoustu nápadů, co mohou udělat. Chtěli přijít s něčím novým a unikátním a odtud prý pochází i nápad na ekologickou katastrofu globálního rozsahu. The Initiative si vytyčili cíl, aby se nový Perfect Dark ovládal a hrál jinak než ostatní podobné hry. Aby byl jejich počin unikátní, vystoupil z davu a byl současně zábavný.

Nový tým, ale plný ostřílených vývojářů

Vývojáři na hře pracují od roku 2018, kdy bylo studio The Initiative založeno. Jedná se logicky o jeho první hru. Tým ale tvoří dlouholetí veteráni, kteří se dříve podíleli na značkách jako Tomb Raider, God of War nebo Uncharted.

Nezbývá než týmu držet palce, protože jde skutečně o velmi populární značku, která má komunitu loajálních dlouholetých fanoušků. A rozhodně nebude snadné dostát vysokým očekáváním.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru