Marvel’s Avengers, Square Enix, Spider-Man se k Avengers připojí mnohem později

Spider-Man se k Avengers připojí mnohem později

Exkluzivní postava pro hráče na PlayStationu je zdrojem další kontroverze. Autoři ji odkládají

Zdroj: Marvel
20. 3. 2021
Název: Marvel’s Avengers Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 9. 2020

Když jsme včera psali o novém obsahu, který míří do hry Marvel’s Avengers od studia Crystal Dynamics a Square Enix, netušili jsme, jak brzo se k tomuto titulu budeme vracet. A ne zrovna v pozitivním duchu. Ještě v pátečních novinkách Zdeněk ujišťoval, že Spider-Mana by se hráči měli dočkat nejpozději v létě. Po skončení natáčení už to ale neplatilo. Když jsme vypnuli kamery, ukázalo se, že exkluzivní postava pro hráče na PlayStationu se zdrží.

Titul, který se už tak bojuje o zbytky aktivních hráčů, pořádně napíná trpělivost své komunity. Teď vývojáři z Crystal Dynamics oznámili, že Peter Parker se k Avengers připojí později, než plánovali. Původně přitom kontroverzní exkluzivní postavu slibovali vydat začátkem letošního roku. Představen byl Spider-Man už loni v srpnu, ještě předtím než hra vůbec vyšla. V aktuální road mapě už se však neobjevil, což bylo divné i vzhledem k tomu, že se do ní vešel relativně vzdálený Black Panther, který může přijít až koncem roku.

Šéf týmu Scot Amos pak v rozhovoru pro IGN prohlásil, že vývojáři na Spider-Manovi pracují a rozhodně vyjde. No ještě aby ne. Nicméně Peter Parker do hry přiskáče až po vydání nově odhaleného rozšíření War for Wakanda. Bez bližšího upřesnění. Takže to klidně může být až na konci roku, nebo dokonce ještě později. To zní jako katastrofa. Autoři mají obrovské problémy udržet fanoušky ve hře a bez ohledu na to, že exkluzivní Spider-Man naštval některé hráče na PC a Xboxu, majitelé PlayStation verze teď mohou být pořádně dotčení, že obsah, který jim někdo slíbil už loni v srpnu, je odsunut na vedlejší kolej. I když vzhledem k potížím asi dává autorům smysl soustředit se nejprve na multiplatformní obsah.

Spider-Man rozhodně na PlayStation dorazí, ujišťuje Amos v rozhovoru pro IGN. Ale to už může být pozdě, obávám se já.

Je na místě klást si otázku, co Spider-Man zmůže, pokud vyjde víc než rok po vydání původní hry. V jakém stavu v té době hra a její komunita vůbec bude? A co asi na tenhle servis říká Sony, která nepochybně investovala do expanze nějaké peníze? Spider-Man rozhodně na PlayStation dorazí, ujišťuje Amos v rozhovoru pro IGN. Ale to už může být pozdě, obávám se já. Zejména když vývojáři nejsou teď ochotní bavit se vůbec o nějakém termínu.

Art director hry Jeff Adams loni v srpnu v příspěvku na PlayStation Blogu sliboval pro Spider-Mana různorodé kostýmy, vlastní příběh nebo speciální výzvy. Peter Parker bude mít vlastní strom schopností a gadgety, které bude možné dále vylepšovat. Fanoušci byli zvědaví především na to, jak v boji i při pohybu uplatní své pavučiny. Stejně jako ostatní hrdinové i Spider-Man do hry dorazí zdarma.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru