Spencer: Akvizice Bethesdy je celá o exkluzivních titulech

Spencer: Akvizice Bethesdy je celá o exkluzivních titulech

Hry doručíme na platformy, které podporují Game Pass, uvedl šéf Xboxu ve včerejším videu

Zdroj: Microsoft
12. 3. 2021

Jak už jsme vás informovali včera v podvečer, spekulace o speciálním videu od Microsoftu u příležitosti dokončení akvizice společnosti ZeniMax byly pravdivé. A i když jsme se nedočkali typické herní prezentace (ta oficiálně přijde až v červnu), kterou tentokrát nahradila přes hodinu trvající vystoupení vedoucích zaměstnanců Microsoftu i nově získaných studií, o zajímavé informace rozhodně nebyla nouze. Naplnilo se v podstatě vše, o čem se oficiálně i neoficiálně mluvilo v průběhu celého týdne – Phil Spencer zopakoval, že z akvizice budou chtít vytěžit exkluzivní tituly, došlo pochopitelně na rozšíření nabídky Game Passu a také uklidnění, že přijetí Bethesdy do rodiny Xboxu neznamená stopku jejím hrám na ostatních platformách.

Zdroj: Microsoft

Začněme Game Passem, který je na rozdíl od některých dalších včerejších informací jednoznačný. Ke stávajícím titulům, které už v nabídce byly, přidal Microsoft k dnešnímu dni dalších osm, čímž zakulacuje číslo dostupných her od Bethesdy na dvacet. Předplatitelé služby se konkrétně dostanou k oběma dílům Dishonored, čtyřem dílům Doomu, včetně nejnovějšího Eternalu, dále ke třem posledním dílům The Elder Scrolls i TES Online, třem hrám z hájemství Fallout, hororovce The Evil Within, prvnímu Prey, druhému Rage a trojici Wolfensteinů. Sluší se rovněž dodat, že 16 z vyjmenovaných her je dostupných také přes xCloud, takže je můžete s předplatným Ultimate hrát „kdekoliv“.

Existují smluvní závazky, kterými se budeme zabývat, jako pokaždé v podobných případech. Máme hry na jiných platformách a budeme je i nadále podporovat.

Teď už ale přejděme k informacím, které se týkají akvizice v obecné, řekněme programové rovině. Právě o ní totiž Phil Spencer mluvil a nedá se říct, že by jeho výroky byly vždy zcela jasně čitelné. Potvrzení, že Microsoft vynaložil 7,5 miliardy dolarů za to, aby získal exkluzivní tituly, nás pochopitelně nijak nepřekvapilo, zmínky o dostupnosti her na dalších platformách už ale trochu ano. „Nebudu tady sedět a říkat, že všechny hry od Bethesdy jsou exkluzivní, protože víte, že to není pravda,“ začal Spencer inkriminovanou část. „Existují smluvní závazky, kterými se budeme zabývat, jako pokaždé v podobných případech. Máme hry na jiných platformách a budeme je i nadále podporovat,“ zní závazek šéfa Xboxu. Za všechny můžeme zmínit například Minecraft, coby hru, která existuje na jiných platformách a z novinek Deathloop či Ghostwire: Tokyo, které zůstanou na konzolích časově exkluzivní pro PlayStation 5, jak bylo dříve dohodnuto.

Pak ovšem přišla část, z níž vyplývá, že se Microsoft zřejmě tak úplně nevzdal vidiny uvedení Game Passu na dalších konzolích, jak naznačoval už v únoru 2019. „Pokud jste zákazníkem Xboxu, pak vám chci říct, že tohle všechno je o přísunu skvělých exkluzivních her na platformy, kde je dostupný Game Pass,“ tvrdí Phil Spencer. Jeho slova jdou samozřejmě vyložit tak, že platformami myslí obě generace Xboxu, Windows a mobilní zařízení v kombinaci s xCloudem, nedá se ovšem vyloučit, že může jít o náznak, o co se Nintendo a Sony potenciálně připravují odmítáním Game Passu. Od Microsoftu je to současně značný risk, který lze ale z druhé strany chápat jako potvrzení, že Game Pass a software obecně je pro redmondskou společnost tím nejdůležitějším.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru