Specialisté na strašidelné filmy spouští herní divizi

Specialisté na strašidelné filmy spouští herní divizi

Blumhouse Productions mají na kontě některé z nejúspěšnějších hororů za posledních 10 let

Zdroj: Blumhouse Productions
22. 2. 2023

Americká filmová a televizní společnost Blumhouse Productions oznámila, že otevírá novou divizi zaměřenou na videohry. Firma známá především svými horory jako Paranormal Activity, Insidious, Očista nebo z poslední doby třeba M3GAN se zaměří na strašidelné zážitky i na poli her. Blumhouse Games plánují produkovat a vydávat vlastní horory pro PC, konzole i mobilní zařízení. Podle společnosti jde o součást dlouhodobější snahy uchytit se také na poli interaktivních médií.

Nová divize se má spojit s nezávislými vývojáři a zaměřit se na tituly s rozpočtem do 10 milionů dolarů. Má pomáhat s financováním, ale také kreativními podněty. Blumhouse Games povede Zach Wood, který se jako producent podepsal pod hrami  Prey: Mooncrash, The Unfinished Swan, Twisted Metal pro PS3 a řadu dalších titulů. Finančním ředitelem byl jmenován Don Sechler, který dříve působil v Sony.

Už v roce 2012 firma otevřela interaktivní strašidelný dům Blumhouse of Horrors v Los Angeles.

Nová divize přitom věří, že horor jako žánr a nezávislá herní scéna nabízejí velkou příležitost. I hry s nižším rozpočtem mohou podle vedení pomoci posouvat kreativní hranice a přijít s nějakou zajímavou inovací. Navíc má být snazší proměnit podobné projekty ve výdělečné. Samozřejmě je ale třeba jedním dechem dodat, že na tomto poli také panuje čím dál větší konkurence.

Nejde ani zdaleka o první televizní či filmovou společnost, že začala v poslední době fušovat do her. Za všechny můžeme zmínit Skydance nebo Netflix. Ani pro samotnou firmu Blumhouse Productions přitom nejde o jediný podobný vedlejší byznys. Už v roce 2012 otevřela interaktivní strašidelný dům Blumhouse of Horrors v Los Angeles. Spolupracuje také na různých tematických akcích, v nichž využívá své značky. A konečně v roce 2014 byl otevřena divize Blumhouse Books, která – jak už název napovídá – vydává hororové knihy.

Zatím ale nemáme informace o žádných konkrétních projektech. Nebylo by ale překvapením, pokud by firma nezávislým vývojářům nabídla i herní adaptace některých svých hororových značek.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru