Source 2 update pro Counter-Strike je údajně na dohled

Source 2 update pro Counter-Strike je údajně na dohled

Podle renomovaného insidera má vyjít už dnes. Hráči ale budou zklamaní grafikou, říká

Zdroj: Valve
13. 5. 2020

Možná vás to překvapí, ale aktuální verze Counter-Striku s přídomkem Global Offensive oslaví letos v srpnu osm let od svého uvedení. Za tu dobu si hra prošla řadou výrazných změn, které se samozřejmě dotkly i jejího obsahu, ať už se bavíme o skinech, podobě jednotlivých map nebo herních módech, v jádru ovšem zůstává roky stále stejná. Na popularitě hry to nic nemění – CSGO je i za přispění free to play verze stále jedním z nejhranějších titulů na Steamu a prominentní esportovou záležitostí – hráči však dlouhodobě volají po změně a když už ne úplně nový díl, přáli by si alespoň přechod z první generace enginu Source na druhou. Ani v takovém případě by nešlo o nic pompézního, ostatně Dota už na Source 2 běží od roku 2015, znamenalo by to ale kýžený technologický pokrok, pravděpodobně i lepší optimalizaci, renderování, případně plnohodnotné využití více jader. Pokud souhlasíte a řadíte se k těm, kdo by Source 2 uvítali, renomovaný insider Tyler McVicker, provozující kanál ValveNewsNetwork na YouTube, má pro vás dobrou zprávu. Podle jeho zdrojů ve Valve, které se v minulosti prokázaly jako velmi důvěryhodné, by totiž měl vyjít očekávaný update už dnes, 13. května.

McVicker o tom informoval v bezmála dvouhodinovém streamu, ve kterém postupně rozebral, co mohou hráči od updatu očekávat a snažil se především mírnit jejich očekávání. V první řadě uvedl, že by nikdo neměl očekávat jakýkoliv grafický posun. Podle insidera zůstane 95 procent hry ve smyslu vizuálního zpracování stejné, a pokud se něco začne měnit, bude to až v dalších vlnách. Očekávat bychom prý po vydání updatu neměli ani (opětovnou) úpravu map, případně jejich úplně nové verze, i když ani tady do budoucna McVicker nic nevyvrací. Dodává totiž, že engine Source 2 by mohl být přínosem pro autory map, jako jsou například FMPONE či ZooL, kteří by se mohli dostat k lepším nástrojům a možnostem, jak nové či stávající mapy upravovat. Ani tohle ovšem není informace, která by měla bezprostředně potěšit obyčejné hráče a McVicker ani zdaleka nekončí.

Tyler McVicker očekává, že stejně jako v případě Doty 2, také CSGO na enginu Source 2 čeká několik měsíců ve veřejné betaverzi.

Další z věcí, kterou Tyler McVicker vyvrací, je holá skutečnost, že by měl být „nový“ Counter-Strike automaticky také lepší hrou. Naopak, insider očekává, že stejně jako v případě Doty 2, také CSGO na enginu Source 2 čeká několik měsíců ve veřejné betaverzi, kvůli které navíc bude rozdělen systém matchmakingu, dojde k prodloužení čekací doby na vstup do zápasu a je velmi pravděpodobné, že Source 2 verze bude na začátku velmi špatnou a nevyváženou hrou. Při té příležitosti McVicker vzpomněl kauzu kolem revolveru R8, který byl před úpravou a vybalancováním v podstatě krátkou verzí odstřelovací pušky AWP a byl schopný zabít na jednu ránu jakéhokoliv nepřítele na jakoukoliv vzdálenost. Právě tak by prý měl vypadat příchod CSGO na enginu Source 2 a očekává, že si z něj hráči budou utahovat. Po krušných začátcích by ale mělo podle McVickera nakonec dojít k postupnému obroušení hry, vyladění všech nedostatků a nahrazení současné verze s příslibem dalších změn.

Co se týče vzpomínaného dnešního vydání, stále berte v potaz, že jde o spekulaci. Jde však téměř ruku v ruce s předchozími náznaky, které přicháezly na konci dubna z Číny v souvislosti s únikem zdrojových kódů Counter-Striku či Team Fortress 2. Podle herní platformy B5, která funguje podobně jako ESEA nebo FACEIT, by měl být update na engine Source 2 připraven do 18. května letošního roku. Podle jiných zdrojů prý už v těchto dnech běží uzavřená betaverze a datum 18. května je v souladu s koncem kvalifikačního turnaje Road to Rio na letošní Major turnaj. Ať už to ale připadne na jakýkoliv z nadcházejících dnů, začíná být stále pravděpodobnější, že Valve se konečně rozhoupalo k aktivitě. A kdo ví, možná se právě této událostí týká dnešní plánovaný stream Geoffa Keighleyho v rámci Summer Game Festu, který je podle jeho slov jednou z „důležitějších“ věcí letošního léta. Jak to ovšem oblíbený moderátor myslí, zjistíme až dnes odpoledne.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru