Mortal Shell, Playstack, Soulslike akce Mortal Shell vyjde i na PS5 a Xbox Series

Soulslike akce Mortal Shell vyjde i na PS5 a Xbox Series

Chystá se vylepšená verze, pro stávající majitele bude zdarma. O novém obsahu se nemluví

Zdroj: Playstack
25. 2. 2021
Název: Mortal Shell Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 18. 8. 2020

V dubnu loňského roku jsme vás poprvé informovali o nadějné soulslike akci Mortal Shell. Ačkoliv se jedná o nezávislou hru, na kterou nejsou kladené tak vysoké nároky jako na produkci velkých týmů, Mortal Shell nás velmi zaujal, a to nejen vizuálním zpracováním, ale také popisem základních mechanismů a prvků. Že nešlo o náhodou, potvrdila následně i recenze, ve které Petr udělil hře velmi pěknou sedmičku, a pokud vás nezviklal tehdy, nové okolnosti vás k vyzkoušení možná konečně přesvědčí. Vývojáři ze studia Cold Symmetry totiž oznámili, že na březen chystají next-gen upgrade, díky kterému by hra měla na konzolích PS5 a Xbox Series vypadat o poznání lépe, nežli tomu bylo v případě zařízení minulé generace.

Informace jde ruku v ruce s novým trailerem, který má demonstrovat míru zlepšení. Pochopitelně se nebavíme o remasteru, ale nutno přiznat, že hra značně prokoukla. To nejdůležitější je potvrzení rozlišení 4K při zachování 60 fps na PS5 i Xbox Series X, v případě slabšího Xboxu Series S pak bude obraz sice renderován ve 4K, ale zmenšen na technické maximum 1440p při poloviční frekvenci snímků za vteřinu. Upgrade dále zvyšuje rozlišení textur a v případě PS5 zapojuje i haptickou odezvu ovladače DualSense. Specifické vibrace prý hráči ucítí v případě, budou-li se nacházet v blízkosti nové schránky těla padlého válečníka i v dalších momentech. Bohužel, zatím se neví, zda vydání vylepšené verze pobídne vývojáře k tomu, aby přidali i nový obsah, jako se stalo v říjnu loňského roku, naděje ale umírá poslední.

„K přípravě next-gen vylepšení jsme přistoupili stejně jako v případě tvorby původní hry – tedy s maximálním důrazem na detaily, které naši fanoušci očekávají a zaslouží si je,“ zmiňuje tisková zpráva. Přidává navíc také informaci, že už v létě dorazí hra ve své PC verzi na Steam a opustí tak exkluzivní přístav na platformě Epic Games Store. Pokud jste Mortal Shell nehráli a už se k vám dostala některá z nových konzolí, vylepšená edice bude od 4. března dostupná za 30 eur v případě digitální i fyzické verze. Druhá zmiňovaná se ale dočká ještě speciálního, o deset eur dražšího balení, jehož součástí bude 140stránkový artbook s dosud neviděnými ilustracemi ze světa hry a pohlednice.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru