Souhrn ze včerejšího Nintendo Indie World

Souhrn ze včerejšího Nintendo Indie World

Dvacetiminutová prezentace odhalila remake House of the Dead nebo pokračováni OlliOlli

Zdroj: koláž, Vortex
15. 4. 2021

Včera v podvečer uspořádalo Nintendo další stream prezentace Indie World, v rámci které pravidelně informuje o titulech mířících na Switch a nezřídka zde také odhaluje chystané novinky. Pokud máte menší nezávislou tvorbu rádi, určitě vás potěší, že včerejší video je zajímavými hrami naplněné až po okraj a jsou mezi nimi i některá překvapení. Jedním z největších je oznámení pokračování skateboardové série OlliOlli, dočkali jsme se také záběrů z remaku House of the Dead, těšit se můžeme na další Oxenfree a nechybí ani nový pohled na dříve oznámené Želvy Ninja.

OlliOlli World

Jak už bylo uvedeno v úvodu, oznámení se dočkalo pokračování z boku viděné skateboardové série OlliOlli s přídomkem World. Pokud jste na hru před sedmi roky v případě prvního a šesti v případě druhého dílu narazili, pravděpodobně vás překvapí nová stylizace i celkové pojetí. Vývojáři ze studia Roll7 připravují hru, která zůstává skateboardovou arkádou se skvělým ovládáním, spoustou triků a také nastavitelnou obtížností, přidávají ale trochu příběhového pozadí a úplně nový svět Radland. Dle svých slov se vývojáři za uplynulé roky mnohému přiučili a v OlliOlli World své zkušeností hodlají zúročit. Za tímto účelem proto nebyla přepracována pouze grafika, ale také samotná hratelnost, nabízející například wallride, několikaúrovňové tratě a plynulejší animaci. OlliOlli World nemíří pouze na Switch, užijí si ho také hráči na PC a obou generací PlayStationu, resp. Xboxu. Kdy? Vývojáři zatím přesně neví, očekávají ale, že vše stihnou do konce příštího března.

Oxenfree 2: Lost Signals

Svého pokračování se dočká také adventura Oxenfree od vývojářů z Night School Studio, kteří v rámci Indie World odtajnili první trailer a podělili se o několik detailů. Druhý díl s podtitulem Lost Signals se odehrává pět let po událostech jedničky a hráči budou v kůži nové hrdinky Riley pátrat po tajemných signálech vysílajících z města Camena. Hra si zachovává svůj hororový nádech, podle videa v ní budeme ladit signály, abychom se dostali k důležitým zprávám a čekají nás s největší pravděpodobností i nejrůznější anomálie a bude rovněž zajímavé sledovat, na jaký z konců prvního dílu pokračování naváže. Hra je momentálně oznámena pouze pro Switch a PC a dorazit by měla v průběhu letošního roku

The House of the Dead: Remake

Vydavatelé z Forever Entertainment už v roce 2019 naznačovali, že mají v přípravě remaky několika her ze slavné série The House of the Dead a včera jsme konečně mohli sledovat výsledek úsilí vývojářů z MegaPixel. Trailer představuje remake prvního dílu z roku 1996, ve kterém se buďto v roli agenta Thomase Rogana, nebo jeho parťáka G vydáte po kolejích vstříc pohůnkům doktora Curiena ve strašidelném domě plného nečekaných zákoutí a lekaček. Hra se pochopitelně dočkala péče na poli grafiky a vývojáři naznačují, že se změnám nevyhla ani hratelnost. Podobně jako Oxenfree, také u remaku The House of the Dead zatím nemáme příliš jasno o platformách, hra momentálně míří pouze na Switch a vyjít by měla koncem letošního roku.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Vývojáři z Tribute Games se na včerejší prezentaci Nintenda pochlubili novými záběry z nedávno oznámené beat ‚em up Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge. Zatímco v polovině března jsme mohli sledovat pouze stylizovaný úvod a vteřiny záběrů, teď se na počínání Lea, Rapha, Dona a Mikeyho můžeme podívat trochu déle. Hra od prvního okamžiku funguje jako jízdenka do devadesátek a dává vzpomenout nejen na seriál, žvýkačky a kartičky s želváky, ale také na skvělou zábavu s kamarády u jakékoliv „chodičky-mlátičky“. Graficky je na tom Shredder’s Revenge také skvěle – zůstáváme-li samozřejmě v mezích pixelové retro grafiky – a vynikající je i hudbení podkres. Fakt, že hra dorazí i na Switch, je pak už jenom třešničkou na drotu.

Cris Tales

Už od svého představení na E3 2019 budí Cris Tales od kolumbijského studia Dreams Uncorporated obrovský zájem v řadách milovníků akčních RPG s netradiční stylizací. Titul byl už mnohokrát předmětem nejrůznějších prezentací a preview a opakovaně se mluvilo o jeho unikátním prvku prolínání tří časových rovin. Fakt, že Cris Tales vyjde také na Nintendu Switch, je znám od původního oznámení, vývojáři si ale na včerejší prezentaci nachystali slavnostní odhalení data vydání. Pokud tedy na Cris Tales čekáte, zakroužkujte si v kalendáři datum 20. července!

Last Stop

Další zajímavou hrou, která nás v průběhu Indie World zaujala, byl Last stop od Variable State. Mysteriózní adventura zasazená do Londýna spojuje příběh tří lidí, kteří se navzájem neznají a zprvu se vůbec nemusí zdát, že by jejich osudy měly být propletené. Nakonec se tak ale stane, a jak naznačuje trailer, rozhodně se tak nebude dít za příjemných okolností. Dramatická hudba, nadpřirozené výjevy a situace, které zavání ohrožením života působí jako celek i v kombinaci s britským přízvukem opravdu skvěle. Hry se dočkáme na Switchi, PC i velkých konzolích v červenci letošního roku.

Zbytek světa

Jak už jsme řekli v úvodu, Indie World byl neutuchající vlnou zajímavých kousků – dohromady jich bylo prezentováno dvacet – a v mnoha případech řekne video víc než pár slov. Tituly jako Road 96, Art of Rally nebo Fez jsou navíc hrami, které se už svého vydání dočkaly a nově „pouze“ přichází na Switch. Určitě si proto ještě projděte zbytek trailerů – třeba přímo z YouTube kanálu Nintenda – případně ty nejzajímavější níže.

Road 96

The Longing

There Is No Game: Wrong Dimension

Fez

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru