Souhrn ze State of Play

Souhrn ze State of Play

Remake Resident Evilu 4, Callisto Protocol, Street Fighter 6, Final Fantasy XVI a Spidey na PC

Zdroj: Capcom

První důležitou červnovou prezentaci her si přichystala společnost Sony v rámci 30minutového State of Play. Vysílání bylo zaměřeno na hry od partnerů třetích stran a tituly mířící na nový headset PS VR2. Hned na úvod jsme se dočkali potvrzení předpovídaného remaku Resident Evilu 4, ale došlo i na potvrzení VR verze dosud posledního dílu s podtitulem Village. Sony zároveň potvrdila vydání Spider-Mana i s Milesem Moralesem na PC, viděli jsme nové záběry z hororu Callisto Protocol, nechybělo ani Final Fantasy XVI či Street Fighter a konečně už také víme, kdy dorazí Stray. To vše si můžete prohlédnout buďto v záznamu celé akce tak, jak jsme ji v noci vysílali, nebo skrze jednotlivé trailery a základní informace přímo v našem souhrnu.

Resident Evil 4

Remake Resident Evil 4 už konečně není jen předmětem častých spekulací, jelikož se po mnoha náznacích stává skutečností. V únoru přišla zpráva z nespecifikovaného, leč údajně důvěryhodného zdroje, že je oznámení remaku na spadnutí. Hra vyjde 24. března 2023 na PlayStation 5, navíc bude doplněna o podporu PlayStation VR2. Autoři chtějí, aby byla hra byla povědomá fanouškům, ale nabídla současně něco nového. Musí si však zachovat duch originálu. Vylepšit se má vedle grafiky také ovládání, ale ze slov autorů se zdá, že mohou sáhnout rovněž do příběhu v některých jeho nuancích. Kromě PS5 hra míří také na Xbox Series a na PC.

Marvel’s Spider-Man Remastered

Sony představilo nečekané oznámení pro PC, na které přihopká vylepšený Spider-Man od studia Insomniac Games z roku 2018. Spider-Man tak rozšiřuje nabídku her od Sony, které si mohou užít i PC hráči. O port se stará studio Nixxes Software, kteří se postarali už dříve například o konverze Tomb Raidera nebo Avengers. Hra dorazí 12. srpna 2022. A nezůstane přitom jen u původního Spider-Mana od Insomniacu. Už na podzim na první hru naváže také Miles Morales. Obě hry mají být kompletními verzemi se všemi DLC.

Série Horizon

Svůj prostor dostala i série Horizon. Do té očekáváme nový přírůstek, tentokrát pro PSVR 2, jenž ponese název Horizon: Call of the Mountain. Trailer ukazuje svět v celé své kráse, nechybí pohled na ohromné stroje a kromě prvních náznaků příběhu můžeme vidět i něco málo ze soubojů či průzkumu. Vedle toho se dozvídáme, že Horizon Forbidden West nově obohacuje aktualizace přinášející mimo jiné i “ultra hard” obtížnost, jež má být novou výzvou pro ty nejnáročnější hráče. Nadále do hry s dnešním patchem dorazil i mód New Game+.

The Callisto Protocol

Se svojí upoutávkou na State of Play dorazil také tým Striking Distance Studios, ve kterém pracuje i Glen Schofield, tvůrce série Dead Space. Novinka zavede hráče na jeden z měsíců Jupitera, kde se to hemží nákazou postiženými monstry. A že nebude nouze o hutnou a hororovou atmosféru, o tom se již můžete přesvědčit v přiložené ukázce. The Callisto Protocol dorazí na konzole Xbox Series, na PC a vedle PlayStationu 5 i na předchozí generaci konzole PlayStation, a to již 2. prosince letošního roku.

Final Fantasy XVI

Informací týkajících se Final Fantasy XVI vypustil Square Enix do světa prozatím skutečně málo, hra byla před dvěma lety oznámena nejprve pro PC a pro PlayStation 5, později ale došlo k opravě původních informací a aktuálně má jít o exkluzivní titul vznikající právě pro konzoli od Sony. A jak ukazuje nová upoutávka s podtitulem Dominance, má jít o akcí nabitou divokou jízdu, které aktuálně vévodí několikero představených nepřátel, kteří by snesli srovnání třeba i s několikapatrovou kancelářskou budovou. Vedle toho se také dozvídáme, že Final Fantasy XVI vyjde až příští rok, přesněji v létě, konkrétní termín ale zatím neznáme.

Street Fighter 6

Šestý Street Fighter není novinkou v pravém slova smyslu, neboť ho Capcom oznámil už v únoru a uvedl k němu krátký teaser a nové logo. Aktuální trailer nicméně ukazuju podobu starých známých, jimiž jsou například Ryu a Chun-li, ale i nováčky v sérii. Hra nabídne režimy Fighting Ground, jenž má představovat klasický zážitek, na který jsou fanoušci série zvyklí, ale také úplně nový World Tour s příběhem pro jednoho hráče, spolu s Battle Hubem. Trailer navíc naznačuje, že by část hry mohla umožnit volný pohyb ve 3D prostoru. Hra má vyjít příští rok na PS4, PS5, Xboxu Series a PC, přesné datum však zatím stanoveno nebylo.

Resident Evil Village

Capcom se na dnešním State of Play neblýsknul pouze odhalením remaku Resident Evilu 4, ale potěšil hráče potvrzením, že si dosud poslední díl s podtitulem Village budou moci zahrát na PS VR2. Jak vývojáři potvrdili, tímto způsobem bude možné projít celou hrou, tedy úplně stejně, jako tomu bylo v případě sedmého dílu. Village naplno využije 4K rozlišení nového VR headsetu od Sony, stejně jako trackování očí a 3D audia. Svou roli sehrají také ovladače Sense, které mají do hry přesně přenášet všechny vaše pohyby. Můžete se přirozeně oběma rukama krýt, střílet, zatímco v druhé ruce budete držet připravený nůž, případně brokovnici. Capcom věří, že hraní ve VR přinese novou vrstvu zážitku a užijete si jej zejména v akčních pasážích. Bohužel, hra nemá v tuto chvíli pevné datum vydání, což se ale nepochybně odráží ve skutečnosti, že stále nevíme, kdy dorazí samotné PS VR2.

Stray

Znovu se ukázala i osamělá kočička z očekávaného titulu Stray, který vyvíjí BlueTwelve Studio a vydává Annapurna Interactive. Konečně jsme se dočkali i data vydání, které bylo stanoveno na 19. července letošního roku. Prozkoumávat kyberpunkový dystopický svět kočičíma očima se vydáme nejen na PlayStationu 4 a 5, ale i na PC prostřednictvím Steamu. Hra bude rovnou v den vydání k dispozici také pro předplatitele programů PlayStation Plus Extra a Premium.

Rollerdrome

Vývojáři hry OlliOlliWorld ze studia Roll7 překvapili na State of Play odhalením své nové hry Rollerdrome. Pohled na ni byl trochu překvapivý s nedávnou vzpomínkou na konečně vydané Roller Champions, tahle záležitost ale má přeci jen trochu jinou dynamiku. Ve stylizované grafice budete projíždět futuristickými arénami a střílet po všem, co se bude ještě hýbat. Čeká vás baterie zbraní, akrobatické výskoky, zpomalený čas a spoustu diváků, kteří i v roce 2030 prahnou po krvi. Podstatné je zmínit, že Rollerdrome je čistě singleplayerovou záležitostí, což ji rovněž významně odlišuje od Roller Champions, takže nakonec s podobností zřejmě žádný problém nebude. Ostatně, vše bychom měli zjistit už poměrně záhy – hra vychází 16. srpna, ovšem nikoliv pouze na PlayStation 4 a PlayStation 5, ale také na PC.

No Man’s Sky

Sci-fi No Man’s Sky od svého kontroverzního launche jen roste, a to dokonce i téměř šest let od svého vydání. Na aktuálním State of Play se totiž objevila upoutávka lákající na průzkum světů s podporou druhé verze PlayStation VR.

Season: A letter to the future.

Na podzim se na PlayStationu 4 a 5 a na PC vydáme na dlouhý cyklovýlet. A ne jen tak ledajaký. Kromě líbivé audiovizuální stránky a pohodové atmosféry může indie hra Season: A letter to the future nabídnout i poutavý příběh plný překvapení. Na své cestě skrze nekonečné lány, nádherná městečka, hluboké lesy budeme fotoaparátem zachycovat veškeré krásy, které mineme.

The Walking Dead: Saints and Sinners

Další novinkou ukázanou pro PlayStation VR2 byla akce The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution, která je samostatně stojícím pokračováním a navazuje na starší titul z roku 2020, jež byl hratelný na Oculus Rit i na původním PlayStation VR. Novinka dorazí na obě verze PS VR a ve srovnání s originálem nabídne novou příběhovou kampaň, další mapy, zbraně, nástroje i výzvy. Kromě hráčů na konzolích PlayStation si jí ale také budou moci užít i majitelé VR zařízení Oculus Rift, Oculus Quest a Oculus Quest 2.

Tunic

Své místo na State of Play dostala i hra Tunic od vývojářů ze studia Finji. Není to tak dávno, kdy jsme si hru na Vortexu ukazovali, v té době jsme ale o ní mluvili zatím jen jako o konzolové exkluzivitě pro Xbox. Dnešním oznámením se ale vše mění a hra 27. září letošního roku dorazí také na PS4 a PS5. Hráči se budou moci pustit do singleplayerového dobrodružství s liškou v hlavní roli, která – jak to tak bývá – je všechno, jen ne obyčejná. Čeká vás spoustu hádanek, tuhých soubojů i postupné odkrývání příběhu, který od prvních momentů působí značně naléhavě. Vývojáři rovněž poukázali na to, že pokud by někomu hra přišla až příliš těžká, budou si moci aktivovat snazší souboje nebo dokonce zapnout mód, ve kterém nejde neuspět.

Eternights

Eternights je netradičním mixem seznamovacího / randícího simulátoru s akční hrou, to celé v nápadné anime stylizaci. V akcí nabitém traileru se ukázaly honičky, brutální potyčky i dialogové možnosti, jež budou vzhledem k povaze hry značně obsáhlé. I přes nejrůznější akční segmenty, které bychom mohli zařadit do žánru hack and slash, tu půjde o lásku a nebude chybět ani mechanika držení se za ruce! Lásce však stojí v cestě dungeony a řada monster, romance však naopak mohou odemknout nová kouzla a schopnosti. Hra by měla dorazit již v příštím roce a kromě PlayStationu 4 a PlayStationu 5 zavítá i na PC.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru