Souhrn ze State of Play

Souhrn ze State of Play

Suicide Squad, Baldur’s Gate III, Nadace od Asimova, Resi 4 a další hry pro PlayStation

Zdroj: WB Games

Společnost Sony si připravila další přenos věnovaný novinkám pro PlayStation. A my vám jako vždy to nejdůležitější shrneme v následujícím textu. Akci se budeme věnovat i v zítřejším novinkovém souhrnu, takže nepřijdete o všechny podstatné detaily z přibližně 45minutového vysílání.

Suicide Squad: Kill the Justice League

Velká část prezentace byla věnovaná hře Suicide Squad: Kill the Justice League od britského studia Rocksteady. Formální nástupce arkhamské série vyjde 26. května a předvedl mimo jiné nový co-op gameplay. Čtyři hráči tu spojí síly jako Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang a King Shark a zkombinují své unikátní schopnosti.

Kromě videa ze hry jsme se ale dočkali také pohledu do zákulisí. Autoři slibují, že ve hře najdeme řadu věcí, které mají fanoušci na hrách od Rocksteady rádi, ale také spoustu úplných novinek. Vždy jsme podle týmu sledovali tento svět z pohledu Batmana a oni si říkali, že by bylo zábavné nahlédnout na něj očima padouchů. Příběh začíná pět let po událostech hry Arkham Knight a leccos se změnilo. Brainiac zaútočil na Zemi a ovládl Metropolis. Justice League se pokusila město ochránit, ale namísto toho je zajal Brainiac a obrátil je proti těm, které superhrdinové přísahali chránit. Jsou z nich tak v podstatě padouchové proti jejich vůli a zachránit situaci musí čtveřice jiných padouchů.

Harley Quinn je nadaná akrobatickými dovednostmi a je pořád v pohybu. Deadshot může používat jetpack, je to expert na střelné zbraně a je super přesný. King Shark je jako tank, je brutální a vydrží víc než ostatní. Soustředí se na boj zblízka. Captain Boomerang spoléhá zejména na svou rychlost a triky. Narazíme i na další známe postavy, třeba na Tučňáka. On i další mohou pomáhat našim antihrdinům s další výbavou a postupem. Naším hřištěm se stane město Metropolis, které je jakýmsi protikladem Gothamu, říká tým. Narazíme tu na známá místa i různé připomínky Supermana, který je tu doma.

Autoři slibují spoustu střelných zbraní v mnoha kategoriích. Důležitou roli mají hrát také rozmanité kostýmy. Autoři ujišťují, že celou hru je možné hrát sólo i v kooperaci od dvou do čtyř hráčů. I když ale hrajete sami, umělá inteligence bude ovládat vaše parťáky, protože je to stále týmovka. Můžete ale přepínat mezi jednotlivými hrdiny, které chcete ovládat. Autoři navíc slibují, že s koncem příběhu zábava nekončí. Titul budou dál podporovat a chystají další obsah včetně nových zbraní, misí i hratelných postav. Dorazí i další kosmetické předměty.

Hry pro PlayStation VR2

První část přenosu se věnovala virtuální realitě v podání nového headsetu od Sony. Na prezentaci se postupně ukázala pětice her. The Foglands je atmosférické roguelike dobrodružství, které vyjde ještě letos. Hráči tu budou bojovat s monstry a usilovat o loot, s nímž se musí vrátit do bezpečí se zdravou kůží. Green Hell VR má na PS VR2 vyjít také ještě letos a je to survival zasazený do amazonského deštného pralesa. Má to být ten nejautentičtější a nejkomplexnější survival ve virtuální realitě, který věrně zachycuje nebezpečnou džungli. Hráči tu čelí hladu, žízni, zraněním, ale i nebezpečným predátorům. Synapse je nová akční hra od vývojářů her Fracked, Phantom: Covert Ops nebo Far Cry VR: Dive Into Insanity. Ještě letos prý proměníme vlastní mysl na bojiště a kromě střelných zbraní budeme používat i telekinezi. Studio nDreams láká na akci nové generace, krásný abstraktní svět a vyvrcholení posledních deseti let vývoje pro VR. Journey to Foundation je nové sci-fi inspirované slavnou knižní sérií spisovatele Isaaca Asimova a vyjde letos na podzim. Více si o něm můžete přečíst níže. Before Your Eyes využívá sledování očí pro ovládání plynutí příběhu, v němž prožijete “celý život”, aniž byste k tomu potřebovali klasický ovladač. Má se jednat o novou verzi emotivního zážitku, který poprvé vyšle už v roce 2021 a dostalo se mu značného uznání.

Resident Evil 4

Jedním z nejvýraznějších titulů dnešního večera je bezpochyby remake Resident Evil 4. Nový trailer se nedržel zkrátka a poskytl pohled na lokace, staré dobré známé postavy nebo různé střety, včetně těch s bossy. Trailer sám o sobě je nicméně mnohem výmluvnější než pouhá slova. Komu však nestačí ani trailer, může se v dohledné době těšit na demo, které bylo dnes večer oznámeno. Bohužel nebylo řečeno, kdy přesně se jej dočkáme, ale vzhledem k tomu, že remake Resident Evil 4 vychází již 24. března 2023, na demo určitě příliš dlouho čekat nebudeme.

Journey to Foundation

Fanoušci literárního díla Isaaca Asimova a konkrétně pak jeho Nadace se po nedávné seriálové adaptaci dočkají i videoherního zpracování. A dokonce ve virtuální realitě. Vývojáři z kanadského VR studia Archiact slibují, že Journey to Foundation nabídne skutečný zážitek, který dokáže zprostředkovat Asimovův sci-fi vesmír. Hrdinou je Ward, agent Impéria, který během své mise narazí na přeběhlíky, kteří se snaží dostat do Nadace. A právě zde pro hráče začíná rozkol, který bude mít za následek potřebu se rozhodnout, na jakou stranu se nakonec postaví. Ve virtuální realitě každopádně dojde na debatování, rozhodování, ovládání emocí ostatních lidí, průzkum, ale i přestřelky. Journey to Foundation vyjde na PS VR2 letos na podzim.

Destiny 2: Lightfall

Na prvním letošním State of Play se mluvilo také o Destiny 2, tedy konkrétně rozšíření Lightfall, které už na konci února dorazí na PlayStation i další platformy. Vývojáři z Bungie prezentovali nové video, které ovšem bylo slepené ze záběrů z PC verze, což, uznejte, není v souvislosti s PS5 příliš průkazné. Obsahově by však mělo být všechno takové, jako na ostatních platformách, takže se není čeho obávat. Hráči se mohou těšit na nový příběh, podtřídu Strand, nový raid nebo změny týkající se craftování zbraní.

Baldur’s Gate III

Pokud patříte k milovníkům Dungeons & Dragons a série Baldur’s Gate, vysílání State of Play vám muselo udělat obrovskou radost. Studio Larian totiž potvrdilo datum vydání, které připadá na 31. srpna letošního roku. Pokud se ale ptáte, proč si tuhle očekávanou informaci nechali lidé kolem Swena Vinckeho na akci Sony, je to kvůli odhalení verze pro PlayStation 5, která dorazí ve stejný termín jako na počítače. Hra ale překvapivě nedorazí na Xbox podle následného potvrzení vývojářů. Víc jinak pěkné video neřeklo, samotná informace o vydání na PS5 s sebou ale samozřejmě nese potvrzení plnohodnotného konzolového ovládání, které by v důsledku mohlo pomoci třeba i hráčům na Steam Decku.

Tchia

Půvabná pohádková hra Tchia zasazená má konečně datum vydání. Kouzelnou tropickou oblast budou moci hráči navštívit a prozkoumat už za necelý měsíc, přesněji 21. března. Titul je silně inspirován Novou Kaledonií, odkud pochází samotní vývojáři, a to nejen vizuálně, ale i kulturou, folklórem, jazykem, hudbou a dalšími aspekty tamního života. Hra vychází na PlayStation 4, PlayStation 5 a PC, zároveň bude na PlayStationu dostupná v rámci předplatného PlayStation Plus Extra a Premium.

Street Fighter 6

Nové video ze Street Fighteru 6 od Capcomu se zaměřilo na další postavy. Tentokrát jsou jimi veteráni série Zangief a Cammy, ale také novicka Lily. Hned při vydání 2. června má hra nabídnout celkem 18 různých bojovníků.

Wayfinder

Akční free-to-play fantasy RPG Wayfinder bylo představeno v prosinci během The Game Awards 2022. Na hře pracuje studio Airship Syndicate, které má za sebou například Darksiders Genesis z roku 2019 nebo Ruined King: A League of Legends Story z roku 2021. Společně s novým trailerem přišli vývojáři i s oznámením otevřené bety, která odstartuje již za pár dní. Brány Wayfinderu se otevřou 28. února a zájemci se mohou již nyní zaregistrovat na oficiálních stránkách hry.

Humanity

Pokud vám při sledování traileru na „nově odhalenou“ hru Humanity někde vzadu v hlavě vyskakovalo, že jste tuhle věc už někde viděli, nemýlili jste se. Ačkoliv vývojáři ze studií Enhance a Tha na dnešním State of Play hru představili, podobná videa jsme mohli sledovat už od roku 2019, kdy bylo Humanity poprvé oznámeno. A shodou okolností tomu bylo také na State of Play. Od té doby se ale zdálo, že byl projekt japonského designéra Juga Nakamury zrušen, protože měl původně dorazit už v roce 2020 na PlayStation 4 a PlayStation VR, celou dobu se na něm ale usilovně pracovalo a teprve nyní jsou autoři schopní předložit hráčům výsledek své práce. Cílové platformy se proto rozrostly o PlayStation 5 a PlayStation VR2 a hráči se dočkají už v květnu letošního roku. Zdá se navíc, že koncept masy lidí pohybující se zdánlivě odnikud nikam získal i vlastní prvky hratelnosti, reprezntované psíkem, kterého lidé následují. Pomocí téhle „vábničky“ pak budou lidé plnit zadané úkoly, tedy chodit, zatáčet, skákat, lézt nebo plout. Hra by měla mít 90 příběhem obalených úrovní s řadou hádanek a bossů, což původní experiment s umělou inteligencí a fyzikálním enginem přeci jen posouvá do vod skutečných her.

Goodbye Volcano High

Netradiční „dinosauří“ hra Goodbye Volcano High má konečně datum vydání – 15. června 2023. V tomto případě se ovšem nejedná o žádný akční titul s vraždícími dinosaury nebo snad budovatelská strategie či simulátor. Toto je krásně vyvedená 2D příběhová hra a dinosauři, kteří jsou jejími hrdiny, jsou dospívající hudebníci. Goodbye Volcano High je částečně vizuálním románem, ale částečně například i rytmickou hrou. Společně s našimi dinosauřími pubertálními svěřenci projdeme poslední ročník střední školy a budeme se potýkat se situacemi a tématy, které obvykle musejí studenti a mladí lidé (či dinosauři) celkově řešit – sebe, své okolí, zapadnutí do společnosti, studium, vztahy nebo v tomto případě i hudbu… Zkrátka, není toho zrovna málo. Goodbye Volcano High vyjde na PlayStation 5 i PlayStation 4.

Naruto x Boruto Ultimate Ninja Storm Connections

Pro fanoušky Naruta si Sony ve spolupráci s Bandai Namco připravila představení dalšího dílu sérei Ultimate Ninja Storms. Právě Naruto, Boruto a více než 120 dalších hratelných postav se v novince představí už v průběhu letošního roku. Bude se především bojovat, vývojáři ale slibují, že hra poslouží také jako skvělý prostředek k oslavám 20. výročí premiéry prvního dílu seriálu. Hra se bude vracet ke slavným soubojům z Ultimate Ninja Storm a samozřejmě se zaměří na lepší grafiku, efekty i ovládání. Hra míří na PS4 a PS5, kde se poprvé objeví také v režimu s 60 fps.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru