Souhrn z prezentace Paradox Insider 2021

Souhrn z prezentace Paradox Insider 2021

Noví vývojáři Surviving Mars, Empire of Sin na Game Passu a vikingové v Crusader Kings III

Zdroj: Paradox Interactive
15. 3. 2021

Jedním ze zajímavých bodů uplynulého víkendu byla prezentace Paradox Insider, na které se mluvilo o novinkách převážně se týkajících hardcore strategií typu Europa Universalis IV či Crusader Kings III. V rámci hodinové prezentace toho ale zaznělo mnohem víc, a proto jsme usoudili, že by nebylo od věci všechno hezky shrnout. Už jen oba zmiňované tituly totiž obdrží velmi zajímavé expanze a novinky se dále týkají her jako Empire of Sin, Stellaris či Surviving Mars, takže – pojďme na to!

Crusaders Kings III

Jak už bylo řečeno v úvodu, jedním z největších lákadel bylo oznámení prvního placeného DLC pro skvělou strategii Crusader Kings III. Podtitul Northern Lords jasně naznačuje, že budeme moci sféru vlivu rozšířit o země na severu a zkusit své štěstí v honbě za podmaněním světa v kůži vikingů. Ačkoliv nejde o plnohodnotný datadisk, Paradox přesto slíbil desítky nových příběhů a možnost konat nájezdy na cizí území, ukázat zimě, zač je toho loket, nebo ustavit úplně nové vikinské území a ne nutně pouze na území dnešní Anglie. Samozřejmostí je pak i zapojení severské mytologie a zvyklostí, jako je stavba runových kamenů nebo nejrůznější rituály a v neposlední řadě dojde na úplně nové dynastie a kulturní inovace. Balíček Northern Lords bude dostupný od úterý 16. března za cenu 7 eur, případně coby součást Expansion passu.

Europa Universalis IV

Další část programu Paradox Insider vyplnila prezentace novinek spojených se hrou Europa Universalis IV, jejíž fanoušci se mohou již brzy těšit na poměrně dlouho oznámené rozšíření Leviathan. V průběhu streamu jsme mohli sledovat několik nových funkcí, jako je přesouvání výroby pod správu ovládaného státu, možnost založit hlavní město, případně využít rozšířenou diplomacii a možnosti tzv. Favors. Důležitějším oznámením, i když nechceme snižovat přitažlivost popisovaného rozšíření, ale přeci jen bylo upřesnění dříve slibovaného předplatitelského plánu pro všechna DLC, která by při jednotlivém nákupu stála přes 350 eur. Za to byli vývojáři z Paradoxu často kritizováni a právě proto přišel plán na měsíční předplatné veškerého dostupného obsahu. Od 18. března tedy mohou stávající majitelé hry i úplní nováčci začít platit 5 euro, aby mohli plně využít všechen 7letý obsah, možnost nákupu jednotlivých rozšíření ale samozřejmě zůstane zachována.

Surviving Mars

Další hrou, o které Paradox na své akci mluvil, je strategie Surviving Mars a novinky se nenesly v úplně očekávaném duchu. První informace se totiž týkala autorů hry ze studia Haemimont Games, kteří další vývoj předali do rukou nového studia Abstraction Games. Není bez zajímavosti, že právě tito vývojáři pracovali jako podpůrný tým při vývoji chystaných remasterů Mass Effectu a očividně nemají problém naskočit do již roztočeného kolotoče. Nepřekvapuje nás proto, že Surviving Mars obdrží nejen bezplatný „turistický“ update s hotely a zábavními parky. Ale také velké rozšíření naplánované na konec letošního roku. O jeho obsahu ale zatím nevíme vůbec nic, když se vývojáři pouze rozloučili s informací, že Survigin Mars už hrálo od vydání 5 milionů hráčů, čemuž nepochybně pomohlo i umístění titulu do nabídky Game Passu.

Stellaris

Ani v případě vesmírné 4X strategie Stellaris nepřijdou hráči zkrátka – těšit se mohou na 15. dubna, kdy konečně dorazí rozšíření s podtitulem Nemesis. Vývojáři hry tvrdí, že se hráči dostanou k nejmocnějším nástrojům, které si mohli ve Stellaris od vydání osvojit, kam spadají zejména propracované mechanismy špionáže. Další oznámení se týkalo konzolové verze, kde bude o deset dní později zpřístupněn balíček s rasou Lithoidů a nad rámec toho se hra díky novému updatu posune na verzi 2.6. Těšit se prý máme na přepracovanou herní ekonomiku, jak ostatně prozrazuje i video níže.

Empire of Sin

Poslední hrou, které byl věnován prostor v rámci Paradox Insider, byl nejnovější počin od Romero Games – Empire of Sin. Ačkoliv hra nedopadla příliš dobře – i my jsme jí udělili pouhé 4/10 – stále se na ni pracuje a řada z kritizovaných věcí už byla opravena. Pokud jste za hru v souvislosti s recenzemi nechtěli utrácet své peníze, ale přesto byste se na tuhle v jádru stále velmi zajímavou strategii podívali, budete mít možnost v rámci předplatného Game Passu. Tam Empire of Sin zamíří 18. března, a až se situace ještě více stabilizuje, chystají autoři první DLC.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru