Souhrn z prezentace Behaviour Interactive

Souhrn z prezentace Behaviour Interactive

Postapo stavitelská střílečka, logické fantasy nebo rande a Albert Wesker v Dead by Daylight

Zdroj: Behaviour Interactive

Kanadské studio Behaviour Interactive rozhodně nechce být známo jen jako místo, kde vznikl Dead by Daylight, i když mu objektivně vzato ze všech titulů přinesl největší věhlas. Na své prezentaci proto zástupci studia představili další hry, které chystají – ať už jako vývojáři nebo vydavatelé – a nutno připustit, že nad rámec potvrzených spekulací o dalším partnerství se sérií Resident Evil nás mile překvapila úplně nová hra, kterou načínáme náš krátký souhrhn.

Meet Your Maker

Ano, největší dojem zanechal titul Meet Your Maker. Jedná se o postapokalyptickou střílečku z pohledu první osoby, kde ovšem bude hrát velkou roli mechanismus stavění – každou úroveň totiž budou navrhovat hráči sami a můžou z ní pro ostatní hráče udělat klidně smrtící labyrint plný pastí a nástrah, zatímco se sami budou snažit dobýt základnu někoho jiného. Nikdo ovšem netvrdí, že pasti a překážky nelze překonat, důležité bude pochopit strategii jednotlivých staveb a zkusit být rychlejší než stavitel, který může ostatní sledovat a své veledílo upravovat a zas a znovu komplikovat ostatním postup. Kromě traileru vyšlo i 40minutové demo, 23. srpna navíc začne uzavřený test, do kterého je již nyní možné se přihlásit. Hra by pak měla vyjít příští rok na PC, PlayStation 4,  PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series.

Project S

Dalším kouskem, který zapůsobil, je novinka s názvem Project S, na kterém pracují vývojáři ze studia Lunarch a Behaviour Interactive figurují jako vydavatelé. Autoři popisují hru jako multiplayerovou adventuru, která stojí na hádankách nejrůznějších podob a složitostí. Ostatně, ve světě zatím nepojmenovaného projektu S tvoří hádanky samotnou esenci bytí, takže hádáme, že i jejich řešení může být cosi posvátného. Hra se bude odehrávat v otevřeném světě a důležité je doplnit, že samotná logická složka hry skutečně slouží jako primární prvek hry, podobně jako tomu bylo například ve hře The Witness od Jonathana Blowa. Hádanky přitom bude možné v projektu S řešit i v kooperaci bez ohledu na tempo či přístup, jaký ve výsledku zvolíte. Project S by měl vyjít v příštím roce a zatím je potvrzeno vydání na Steamu.

Hooked on You: A Dead by Daylight Dating Sim

Ačkoli se lidé z Behaviour možná nechtějí profilovat jen jako autoři Dead by Daylight, přesto dali zelenou zajímavému spin-offu, ve kterém můžete randit. Jde o titul Hooked on You: A Dead by Daylight Dating Sim, který byl představen už letos v květnu a v době prezentace se dočkal nového traileru i vlastního vydání na Steamu. Za titulem stojí studio Psyop a skutečně jde o randící simulátor zasazený do světa Dead by Daylight. Budete flirtovat se čtyřmi killery z DbD, odhalovat jejich temná tajemství a možná si i odemknete některé z bonusů pro původní hru. Titul není zdarma, ale cenovka 10 eur nevypadá jako příliš velká vstupní bariéry pro fanoušky, kteří se tohohle živoucího kultu na poli asymetrických akcí nemohou nabažit.

Dead by Daylight: Resident Evil Chapter: PROJECT W

A zase to Dead by Daylight, jak jinak. Samotnou hru koneckonců nelze vynechat, protože se chystá další rozšíření – opět dojde na Resident Evil, jak ostatně naznačovaly předchozí spekulace. Nová aktualizace skutečně přijde s názvem Project W a do hry tentokrát přidá Rebeccu Chambers spolu s Adou Wong coby nové dvě přeživší. Do hry ale zamíří také obávaný Albert Wesker, ze kterého se přirozeně stane nový zabiják pojmenovaný The Mastermind. Svého přepracování se nakonec dočká i policejní stanice v Raccoon City, která slouží coby jedna z map pro DbD z předchozích rozšíření. Update bude dostupný napříč všemi platformami, tedy PC, PS4 i PS5, Xbox One, Xbox Series X|S a Google Stadia, a to v průběhu září.

Flippin Misfits

Flippin Misfits je nová šílená mlátička po dva až čtyři hráče, která vyjde na Steamu během letošního září. Hra je to nejen bláznivá, ale i velice barevná a chaotická, zato však bez gravitace. Nepřáteli zde však nebudou jen další hráči, nýbrž dost možná i samotná aréna zvaná Arkáda, kde se budou tyto souboje odehrávat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru