Mafia: Definitive Edition, 2K Games, Hrajeme živě remake Mafie s českým dabingem

Souhrn z Opening Night Live

Geoff Keighley ukázal remake Mafie i pohled do zákulisí vývoje nového Dragon Age

Zdroj: 2K Games
27. 8. 2020

Letošní nedostatek velkolepých herních akcí bohatě nahrazují četné streamy. Tím dalším na řadě je Opening Night Live, kterou provází Geoff Keighley. Z dosud potvrzených her víme například o VR akci Medal of Honor: Above and Beyond, remake prvního dílu Mafie, debut záběrů ze hry sci-fi akce Chorus, nový díl plošinovky Ratchet & Clank a další. A vedle již oznámených prezentací se ale dočkáme i řady dosud utajených premiér.

Mafia: Definitive Edition

Remake prvního dílu Mafie dle očekávání skutečně nechyběl a díky tomu se můžete níže podívat na více než minutu dlouhou ukázku zaměřenou primárně na příběh a na cutscény ze hry. V tomto případě střídá rozhovor o loajalitě v nové rodině výpověď před mužem zákona, samotná akce ale samozřejmě taktéž nechybí. Jak jen to celé může dopadnout, to již pamětníci originálu dávno ví. Ostatní nechť si počkají na 25. září, kdy hra dorazí na konzole a na PC.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Velkolepé zakončení dnešního streamu mělo podobu delší ukázky z hraní plošinovky Ratchet & Clank: Rift Apart, která slibuje maximálně využívat výpočetního výkonu nové generace PlayStationu i jeho nového SSD. To má za následek především to, že v novince bude možné doslova okamžitě přecházet mezi jednotlivými světy. Dvojice z řad vývojářského studia pak uvedla, že by hra měla vyjít přibližně s launchem konzole, konkrétnější ale být nechtěli.

Doom: Eternal: The Ancient Gods Part One

První větší ukázky ze hry se dočkalo příběhové rozšíření pro Doom Eternal s názvem The Ancient Gods Part One. A tentokrát bylo v plné síle vidět, odkud se bere takové vzletné jméno. Někteří nepřátelé totiž slavného hrdinu svojí velikostí převyšují rovnou mnohonásobně. Jak moc, to hráči uvidí již 20. října.

Call of Duty: Black Ops Cold War

Studená válka bude opět jednou na spadnutí, tentokrát v rámci nového dílu masivně úspěšné série Call of Duty. Novinka Black Ops Cold War vyjde 13. listopadu a její příběh slibuje být dle první ukázky poutavou a akcí nabitou jízdou. Video prezentované na Opening Night Live je ale o poznání klidnější a ukazuje zákulisí studené války, která je v tomto konkrétním případě vedená z Bílého domu. V tom v dané chvíli sedí Ronald Reagan a spolu s týmem speciálně vycvičených agentů jej již tento podzim opět čekají horké chvilky.

Destiny 2

Geoff Keighley v průběhu večera skloňoval chystaný přídavek pro Destiny 2 hned několikrát a dával najevo, že i tento titul bude jedním z vrcholů probíraného streamu. Destiny 2: Beyond Light dorazí 10. listopadu a vezme hráče do dosud neprobádaných končin mimo hranice světla, což je pro sérii od samotného počátku klíčový prvek. Připomenout pak můžeme i chystaný bezplatný upgrade hry na next-gen konzole.

Dragon Age 4

Vydání dalšího dílu Dragon Age je podle všeho ještě dost vzdálené. Nové zákulisní video odhalilo jen pár záběrů z enginu a připomnělo, že hra se ještě nenachází v pokročilé fázi vývoje. Aktuální video se tedy zaměřilo spíše na souhrn myšlenek, které za vývojem pokračování stojí. Dozvědět se tedy například můžete, že pro BioWare jsou primární inovace i experimentování. Novinka rovněž naváže na původní díly v tom, že kromě originálního zasazení slibuje přinést i propracované vyprávění se spoustou menších příběhů. Chybět samozřejmě nesmí ani technická pokročilost vycházející z toho, že novinka využije potenciálu teprve chystaného herního hardwaru a spatřit lze i drobnou ukázku i z procesu výroby dabingu.

World of Warcraft: Shadowlands

Geoff Keighley uvedl také nový trailer na další rozšíření pro již téměř šestnáct let staré MMORPG World of Warcraft. Přídavek jménem Shadowlands vezme hráče do říše mrtvých, kde se lze například buďto vykoupit ze zatracení, nebo kde lze naopak strávit věčnost v nekončícím utrpení. Zkrátka země plná nových zážitků i možností a navštívit ji bude možné již 27. října letošního roku.

Medal of Honor: Above and Beyond

Nový Medal of Honor: Above and Beyond lze soudě dle nových záběrů přímo ze hry charakterizovat asi jako pěkně divokou akční jízdu plnou patriotismu, zlých nacistů, explozí a úniků na poslední chvíli. Novinka týmu Respawn Entertainment míří exkluzivně na VR zařízení značky Oculus, z čehož vyplývá zejména to, že všechny zážitky budou hráči prožívat v pohledu z první osoby, a to samozřejmě včetně příběhových předělů. Pro VR titul nejde o nic objevného, nicméně v kombinaci s výletem do válečné historie a se slavným jménem v zádech by se mohlo jednat o výjimečný zážitek.

Little Nightmares 2

Stream Opening Night Live přinesl ukázku ze hraní pokračování atmosférické plošinovky Little Nigthmares. To je na první pohled snad ještě o poznání děsivější než originál a ve strašidelném kabátě nechá hráče unikat před zdánlivě neporazitelným nebezpečím. Ne však tento rok. Little Nightmares 2 vychází na současné konzole a na PC 11. února příštího roku.

Twelve Minutes

Velmi zajímavě vypadající thriller Twelve Minutes (označovaný i jako 12 Minutes) získal během streamu Opening Night Live ještě více na atraktivitě, a to díky představení herců. Ve hře si zahraje skotský herec James McAvoy známý například ze série X-Men, Pokání a z nedávného hororu To Kapitola 2. Partnerku mu bude dělat Daisy Ridley, kterou si fanoušci Hvězdných Válek vybaví jako herečku ztvárňující Rey. A konečně hráče bude provázet Willem Dafoe, jehož charakteristickou tvář mohli hráči spatřit například v adventuře Beyond: Two Souls. Thriller Twelve Minutes vyprávějící o muži zachyceném v časové smyčce vyjde již brzy, a to na konzole Xbox (včetně Series X) a na Steam.

Dirt 5

Fanoušky závodních arkád si mohla získat upoutávka na chystaný Dirt 5. V tomto případě šlo o ukázku režimu Playgrounds, který nabídne sérii různých menších soutěží, a to například včetně Gymkhany na hráči vytvářených okruzích. Závěr videa pak slibuje nějaké tajemné překvapení v podobě nečekaného příchodu autodlaka. Dirt 5 vychází 16. října, next-gen upgrade bude následovat.

Quantum Error

Jednou z prvních ukázek, která se ukázala ještě před startem Opening Night Live v rámci pre-show byla hororová akce Quantum Error od týmu TeamKill Media. Má jít o jeden z vůbec prvních hororů pro chystaný PlayStation 5 a z dosavadních informací víme, že kromě díla Lovecrafta si vývojáři berou inspiraci z hororové série Dead Space. A jelikož jde o next-gen titul, tak jedním z největších taháků je samotná technická stránka hry.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Všech devět hlavních dílů filmové série Hvězdných válek budou moci hráči navštívit v rámci další z řady Lego her. Novinka sice dorazí až na jaře příštího roku, kromě návštěvy uceleného příběhu kompletní filmové ságy nabídne navrch smysl pro humor, jež je pro tuto sérii tak typický. To už ale můžete ostatně na záběr níže posoudit sami.

The Sims 4 Star Wars: Výprava na Batuu

Jedno z pravděpodobně těch bizarnějších použití licence Hvězdných válek představuje rozšíření pro The Sims 4. To nese oficiální český název Výprava na Batuu a přináší ikonické předměty, sci-fi stylizaci, hudbu, lodě a dokonce i souboje se světelnými meči. Novinka bude k mání začátkem září.

Níže si můžete prohlédnout ukázky z dalších titulů, které už ponecháváme bez bližších komentářů a jen v podobě telegrafického výčtu videí. Geoff Keighley se zkrátka činil a herních novinek představil skutečně významné množství.

Lemnis Gate

Struggling

Age of Empires III: Definitive Edition

Unknown 9 Awakening

Outriders

Scarlet Nexus

Surgeon Simulator 2

Bridge Constructor: The Walking Dead

Teardown

Sam & Max: This Time It’s Virtual

Turrican

Crash Bandicoot 4

Fall Guys

Jurassic World Evolution

Chorus

Star Wars: Squadrons

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru