Souhrn z Opening Night Live 2021

Souhrn z Opening Night Live 2021

Viděli jsme Call of Duty, Death Stranding, Far Cry 6, novou Marvelovku a víme, kdy vyjde Halo

Zdroj: 2K Games

Letošní Gamescom je oficiálně odstartován Geoffem Keighleym a jeho Opening Night Live. Celý večer nabízí prostor velkým hráčům herní scény, a tak není divu, že již ohlášené tituly doplní řada premiér a může dojít i na mnohá překvapení.

Call of Duty: Vanguard

Jak bylo slíbeno, dočkali jsme se první dlouhé ukázky gameplaye z nového Call of Duty s podtitulem Vanguard, jehož datum vydání je stanoveno na 5. listopadu. Ukázku uvedla sama herečka Laura Bailey, která ve hře ztvárňuje postavu Poliny – zdravotní sestry, jež se nakonec vrhne do boje za svou zem. A právě z jejího pohledu jsme dnes hru mohli v celkem devíti minutách plných akce, stealthu i výbuchů vidět.

Halo Infinite

Záběry z výcviku nových speciálních jednotek a z akce za nepřátelskými liniemi se blýskl Microsoft spolu se svojí ukázkou dříve odloženého Halo Infinite. Série letos v listopadu oslaví 20 let své existence, což bude mimo jiné značit příchod speciálního ovladače a dokonce i stylově zbarvené konzole Xbox Series X. Co je ale nejdůležitější, 343 Industries konečně odhalil datum vydání – to je stanovené na 8. prosince, kdy dorazí on-line složka i příběhová kampaň. Kooperace dorazí později.

Far Cry 6

Do sluncem zalitého ráje jménem Yara vedeného diktátorem Antónem Castillem nás zavedl příběhový trailer akce Far Cry 6. Ten začíná ukázkou z natáčení televizního rozhovoru, který vede velmi odvážná repotérka. Záhy totiž musí být každému jasné, že si svými otázkami kope vlastní hrob. S Antónem Castillem totiž není radno si zahrávat, což nejlépe dokazují přiložené prostřihy z příběhu i z hraní. Far Cry 6 vyjde 6. října na obě generace konzolí Xbox a PlayStation, na PC i na cloudové platformy Amazon Luna i na Stadii.

DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT

Velkým lákadlem, které Geoff Keighley zmiňoval již v samotném úvodu streamu, měly být gameplay záběry z vylepšené verze Death Stranding. Na ty pochopitelně došlo a spatřit jsme mohli spoustu zajímavých novinek. Mezi ty patří například katapult na rychlý a kontrolovaný přesun zboží, zařízení podobné jetpacku sloužící ke zpomalování pádů, robot využitelný pro přesun zboží i samotného hlavního hrdiny, možnost návratu k soubojům s bossy, nové mise, hudba a další drobné vychytávky. Edice s podtitulem Director’s Cut vyjde na PlayStation 5 24. září.

Horizon: Forbidden West

Mathijs de Jonge z týmu Guerilla Games během Opening Night Live odhalil nové datum vydání odsunuté akce Horizon: Forbidden West. Novinka dorazí na PlayStation 4 a na PlayStation 5 18. února. A druhým milým překvapením je, že Mathijs de Jonge zároveň oznámil vydání aktualizace pro první díl, který na PlayStationu 5 hru zrychluje na 60 snímků za vteřinu.

Saints Row

Hlavní akce se do toho pustila pěkně zostra a jako první se ukázal reboot Saints Row. Znovuzrození legendární série se bude opírat spíše o první dvě hry a vyhne se až přehnaně šílené akci ze třetího a čtvrtého dílu. I přesto však není pochyb, že prohánění se po americkém jihozápadě bude značně bláznivé. Okusit a znovu navštívit kriminální svět Saints Row budou moci hráči už 25. února 2022 na PC, PS4 i PS5, Xbox One i na Xbox Series X|S.

Vampire: The Masquerade – Bloodhunt

Ulicemi Prahy bude od 7. září znovu téct krev, neboť se do sebe opět pustí upíří klany. Battle royale Bloodhunt ze světa Vampire: The Masquerade toho dne totiž vstupuje na PC do předběžného přístupu, a tak hru budou moci okusit i ti, kteří se nedostali do uzavřené alfy. Kromě toho je nám v traileru představen klan Toreador a nechybí ani přehlídka soubojů a krvavé akce v noční Praze.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Fanoušky Hvězdných válek mohly potěšit gameplay záběry z chystané akční adventury LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, jež obsáhne celou základní sérii a provede hráče klíčovými momenty i všemi ikonickými bitvami z pohledu celé plejády postav. Upoutávka odhaluje mimo jiné také mapu galaxie a známé světy. Do těch budou moci hráči vyrazit na jaře příštího roku, kdy hra dorazí na všechny současné konzole i na PC.

The Outlast Trials

Outlast Trials se sice ukazuje v novém gameplay traileru, současně však hlásí odklad na rok 2022. Stále však platí, že jde o hororovou kooperaci z období studené války, v níž se nedobrovolně stanete součástí výzkumu Murkoff Corporation coby testovací subjekty. Na rozdíl od předchozích dvou her je nutné spolupracovat a překonat veškeré nástrahy společně s dalšími hráči za účelem přežití.

Marvel’s Midnight Suns

Firaxis, tvůrci moderních dílů série XCOM, odhalili trailer na chystanou komiksovou akci Marvel’s Midnight Suns. Ta bude stejně jako XCOM taktickou tahovou strategií, designér Jake Solomon ale hráče ubezpečuje, že nepůjde o klon zmíněné sci-fi akce zasazené do prostředí známých komiksů. Tvůrci zkrátka slibují být odvážnější. Fanoušci Marvelu se každopádně mohou těšit na celou řadu jim známých hrdinů, mezi kterými nechybí například Iron Man nebo Kapitán Amerika. Marvel’s Midnight Suns dorazí v březnu příštího roku na všechny aktuální konzole (Nintenda Switch nevyjímaje) i na PC.

Splitgate

Free-to-play střílečka s portálovými hrátkami Splitgate po dvou letech a velkém úspěchu v nedávné době, kdy značně narostl počet hráčů, začíná novou éru a vstupuje do své nulté sezóny. Tu startuje s novými mapami, výzvami i zbraněmi. Nultá sezóna ovšem neznamená finální spuštění hry, nýbrž prodloužení její bety, i právě kvůli vychytávání všeho, co souvisí s větším náporem ze strany hráčů. Představuje se rovněž nová mapa Karman Station a též herní mód Contamination, v němž se infikovaný hráč snaží beze zbraní infikovat ostatní.

New World

Ambiciózní kolonistické fantasy MMO od Amazonu s názvem New World čeká otevřená beta, jež bude probíhat od 9. do 12. září. K samotnému vydání by pak mělo s největší pravděpodobností dojít stále 28. září, pakliže hru nepotká další a již pátý odklad. Uzavřená beta se dle prohlášení setkala s velice pozitivními ohlasy, nezbývá než čekat, zda tomu tak bude i nyní a zda hra poté skutečně spatří světlo světa, aby se všichni mohli pustit do objevování, budování a samozřejmě i do boje.

Lost Judgment

Trailer na Lost Judgment, které vychází za měsíc na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X a Xbox Series S, byl poměrně krátký a stručný, ale zato poměrně výmluvný a rozhodně upoutal, když se soukromý detektiv Takajuki Jagami vypořádával se svými nepřáteli. Fanoušci ale naštěstí nemusí smutnit, neboť krátce po skončení prezentace IGN přišel rovnou se sedminutovou ukázkou, která rozhodně potěší více, jelikož se výrazněji zaměřuje na příběh samotný. Soukromého detektiva Jagamiho totiž čeká vskutku zapeklitý případ podivné vraždy v Jokohamě, s níž zkrátka není něco v pořádku.

Age of Empires IV

Další díl série Age of Empires dorazí již 28. října a Microsoft tuto skutečnost připomíná novou upoutávkou. Ta kombinuje hraná videa se záběry z enginu hry a vyzývá k vlastní cestě napříč historií.

The Dark Pictures Anthology: House of Ashes

V čase těsně před letošním Halloweenem vyjde další díl hororové adventurní série The Dark Pictures Anthology, kterou vývojáři připomněli za pomocí nové upoutávky. Ta je delší, obsahuje náhled na střípky příběhu i na rozkol jedné z postav, jež místo oslav narozenin vlastního syna neočekávaně riskuje život v temných zákoutích ukrytých pod rozpálenou pouští. House of Ashes vyjde na na PC i na obě generace konzolí Xbox a PlayStation 22. října.

Jurassic World Evolution 2

U manažerského dinosauřího simulátoru Jurassic World Evolution 2 bylo potvrzeno datum vydání 9. listopadu pro konzole PlayStation a Xbox staré i nové generace a pro PC. Současně byla spuštěna možnost předobjednávek, navíc je dostupná i Digital Edition, která nabídne kosmetické doplňky do hry, ale i filmovým fanouškům známé skiny vozidla na motivy Dinosaur Protection Group (Skupiny ochrany dinosaurů) ze druhého filmu Ztracený svět: Jurský park. V tomto pokračování je budování vlastního Jurského světa po boku ikonických hrdinů filmové série povýšeno na ještě vyšší úroveň novými možnostmi a živějším světem, které navíc doplní i tzv. “teorie chaosu”, jež svými netradičními výzvami vyloženě připomene události a lokace z filmů a umožní se do nich zapojit.

Dokev

S asi nejšílenějším trailerem večera přišlo bláznivé MMO DokeV od studia Pearl Abyss, jež se poměrně těžko popisuje vzhledem k tomu, co vše nabízí a umožňuje. Sbíráním různých stvoření, která se zde nazývají “dokebi”, by se dalo jistým způsobem přirovnat k Pokémonům nebo k Monster Hunter, ale to ani zdaleka nedokáže utvořit představu, s čím tu vlastně máme co do činění. DokeV je zkrátka velký, barevný, dětský a otevřený svět plný aktivit zahrnující jízdu na skateboardech, bruslích nebo podivných tvorech, bizarní souboje, skákání na balonech, poletování ve vzduchu, autíčka, raketové trysky a mnoho a mnoho dalších věcí. Kdo ví, co z toho přesně nakonec bude, navíc zatím nebyly určeny žádné platformy ani datum vydání.

Midnight Fight Express

V rámci indie her zde po roce opět dostala prostor i izometrická mlátička Midnight Fight Express, na které pracuje polský vývojář Jacob Dzwinel. V novém traileru se nám znovu naskýtá pohled na zajímavou stylizaci a působivě zpracované prostředí města, kterým se musí hrdina hry probojovávat. O příběhu nicméně není v podstatě nic známo, zato už je však jasno o vydání, jež bude v létě 2022, kdy hra zamíří na PC, Switch, PS4 a na Xbox One.

UFL

Zajímavou novinkou na trhu sportovních her by mohla být fotbalová simulace UFL, v níž si budou moci hráči na konzolích a na PC poskládat vlastní týmy z více než pěti tisíc licencovaných hráčů a společně zápasit o prestiž a body ve výsledkové tabulce. Vývoj má na starosti tým Strikerz Inc., který na hře pracuje již pět let a který plánuje hru vydat zcela zdarma. Základem tedy samozřejmě budou mikrotransakce, jejichž užívání dle slov vývojářů rozhodně nemá přinášet výhodu na trávníku. Hru bude pohánět pátá generace enginu Unreal.

Cult of the Lamb

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Riders Republic

JETT: The Far Shore

SYNCED: Off-Planet

CrossfireX

Genshin Impact – Aloy

SIFU

Replaced

Century: Ages of Ashes

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba – The Hinokami Chronicles

Super Monkey Ball Banana Mania

Park Beyond

Marvel Future Revolution

Tales of Arise

Tales of Luminaria

Jumanji: The Curse Returns

Fall Guys: Ultimate Knockout

Valheim: Hearth & Home

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru