Souhrn z Nintendo Direct

Podtitul a datum Zeldy, Pikmin 4, Octopath Traveller II, GoldenEye 007 i Fatal Frame

Zdroj: Nintendo

Už několik dní se spekulovalo, že Nintendo v nadcházejících dnech přinese další Direct, což bylo nakonec v pondělí večer potvrzeno. Přinášíme vám proto souhrn toho nejzajímavějšího, co během poměrně výživných 40 minut zaznělo, jak jste od nás zvyklí. Nintendo se zaměřilo nejen na své vlastní tituly, ale také na hry od partnerů, kteří přináší své porty. Nabídka proto byla poměrně pestrá, od It Takes Two nebo českého Factoria, přes RuneFactory a remastery strategie Front Mission, až po Maria + Rabbids nebo pokračování Octopath Traveller.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Na úplný konec celého přenosu si Nintendo nechalo očekávaný trailer z nové Zeldy. Dosud jsme o ní mluvili jako o pokračování Breath of the Wild nebo jednoduše o druhém dílu tohoto skvělého RPG, tomu je však od dnešního dne konec. Poté, co jsme mohli sledovat Linka při mnoha různých činnostech, kam spadá zlézání hor, stejně jako klouzání vzduchem, se konečně objevilo logo a potvrzený podtitul. Nová Zelda se tedy jmenuje Tears of the Kingdom a odhaleno bylo i datum vydání. Pokud půjde všechno, jak má, hry se dočkáme 12. května 2023 exkluzivně na Nintendu Switch.

Octopath Traveller II

Ačkoliv informace unikly ještě před přenosem, pokračování RPG Octopath Traveller muselo všechny fanoušky náramně potěšit. Square Enix se vrací se svým 2D hitem, které se snaží zapůsobit nejen na nové hráče, ale především veterány, kteří ještě zažili éru tahových RPG na SNESu. Těšit se můžete na osm nových hrdinů a další poutavý příběh v oblíbeném fantasy světě. Hra už má i datum vydání, na Nintendo Switch dorazí 24. února příštího roku. Zdá se ale, že se podle předchozího úniku chystá i verze pro Steam.

Pikmin 4

O pokračování více než 20 let staré série Pikmin se rovněž před zahájením Directu spekulovalo a potvrdit jej přišel sám Šigeru Mijamoto. Nejprve sice věnoval pár slov mobilnímu Pikmin Bloom, pak už ale představil krátký teaser, který potvrdil plnohodnotného nástupce trojky. Bohužel jsme se ale dočkali jen odhalení loga a příslibu, že hra dorazí v roce 2023.

GoldenEye 007

Po dlouhých spekulacích je to konečně tu. Remaster bondovky GoldenEye 007 od studia Rare byl oficiálně odhalen pro konzole Xbox, kde bude k dispozici v rámci Game Passu. Originál vyšel přes 25 lety v roce 1997. Na konzoli od Microsoftu hra láká na rozlišení 4K, achievementy a plynulejší framerate. Nicméně ani Switch nepřijde zkrátka. Tady bude hra původem z Nintenda 64 k dispozici v rámci předplatitelského programu Nintendo Switch Online + Expansion Pack, bude podporovat i on-line multiplayer a dorazí s osmi dalšími klasikami – Pilotwings 64, Mario Party, Mario Party 2, Mario Party 3, Pokemon Stadium, Pokemon Stadium 2, 1080 Snowboarding a Excitebike 64.

Bayonetta 3

Svůj prostor na Directu dostala také Bayonetta 3. Poté, kdy jsme se konečně dozvěděli datum vydání, nemají vývojáři problém rázem ukazovat očekávaný titul mnohem častěji. Tentokrát se trailer zaměřil na historii, Bayonettiny společníky, včetně nové postavy Violy. Nechyběl samozřejmě ani úderný soundtrack a hlavně příslib, že se ještě v průběhu dne objeví rozšířené video z vlastního hraní. Hra samotná vychází na Nintendu Switch 28. října.

Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse

Ani se tomu nechce věřit, ale po Fatal Frame: Maiden of Black Water z roku 2014 dorazí na Switch také survival horor Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse pro Wii z roku 2008, který byl přitom až dosud k dispozici jen v Japonsku. Vylepšená verze vyjde začátkem příštího roku. Přesné datum ale bohužel neznáme. Hra se dočká poprvé také oficiální anglické lokalizace, protože až dosud existoval jen komunitní překlad. Podobně jako v případě remasteru Maiden of Black Water se dočkají také hráči na dalších platformách. Klasický horor vyjde i na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a PC. Potvrdil se tak předpoklad, že úspěch předchozího remasteru zvýší šance na další port. Nová verze přinese foto režim, nové kostýmy i vylepšenou grafiku včetně stínů a nasvícení. Upgradem projdou také modely postav a filmečky.

Fire Emblem Engage

Svého oznámení se dnes odpoledne dočkala také série Fire Emblem, která se dočká dalšího dílu s podtitulem Engage. Hra vyjde 20. ledna příštího roku a přinese úplně nový příběh, ovšem s postavami, které znáte z předchozích dílů. Do hry si je totiž můžete povolat, jak bylo v traileru názorně představeno. Hlavní hrdina se nicméně probudí s 1000letou amnesií a schopností božského draka. Hlavním úkolem bude najít partu dostatečně odhodlaných přátel, kteří se k němu přidají a pomohou mu porazit… No, zkrátka, zlého draka, který ohrožuje celou říši.

Resident Evil Cloud Series

Na Switch míří také série Resident Evil od Capcomu. Cloudový Resident Evil: Village vyjde 28. října a chystané DLC The Winter’s Expansion s third person módem nebo novým příběhem dorazí 2. prosince. Demo už je dokonce možné stáhnout. Kromě toho se fanoušci hororů dočkají také cloudových verzí Resident Evilu 2, 3 a 7. Sedmička přitom vyšla na Switchi ve streamované verzi už v květnu 2018, ale jen v Japonsku.

Nintendo Switch Sports

Konečně, Nintendo Switch Sports, které nás nepotěšilo hubenou nabídkou sportů, se dočká očekávaného rozšíření. Do hry přibude avizovaný golf, který si budete moci zahrát lokálně i v osmi hráčích online. Hřiště je inspirováno tím, které se objevilo ve Wii Sports a dorazí v rámci bezplatného updatu letos o Vánocích.

Mario Kart 8 Deluxe – Booster Course Pass Wave 3

Do závodní hry Mario Kart 8 Deluxe míří další tratě. Jedná se celkem o osm kousků, mezi nimiž najdeme třeba Merry Mountain z Mario Kart Tour nebo Peach Gardens z Mario Kart DS. Nejnovější balíček dorazí už letos o Vánocích.

Fae Farm

Pokud ještě nejste přesyceni klony Animal Crossingu či Stardew Valley, Nintendo má pro vás další podobnou hru. Je jí Fae Farm od autorů hry The Dauntless, což nepochybně zvyšuje celkové očekávání. Hráč se bude snažit rozvinout a rozšířit svou farmu ve světě Azoria a plnit úkoly pro ostatní usedlíky. Hrát se bude v online i lokální kooperaci s tím, že hra je zaměřená na rychlé naskočení i vyskočení ze hry. Hlavním úkolem bude opět nastolit mír a řád, jak se na hry tohoto žánru sluší a patří, Fae Farm proto zatím nepůsobí obzvlášť originálně. Vyjít má ve druhém čtvrletí příštího roku.

Just Dance 2023 Edition

Kirby’s Return to Dream Land Deluxe

Kirbyho dobrodružství pokračuje. Hra Kirby’s Return to Dream Land, která původně vyšla na Wii v roce 2011, se dočká vylepšené verze s výmluvným podtitulem Deluxe. Vyjde 24. února 2023 a láká na dobrodružství až pro čtyři hráče. Jak je pro sérii typické, budeme kopírovat schopnosti našich nepřátel a využívat je proti nim. Do ruky se nám tak dostane meč, bič, blaster i deštník. V kooperaci může hrát každý za Kirbyho a používat vlastní oblíbenou abilitu. Hra nabídne i sérii kompetitivních miniher, které rovněž jde hrát až ve čtyřech lidech.

THEATRHYTHM FINAL BAR LINE

Dáváme stranou, že byste si při psaní názvu téhle hry nejspíš zlomili prsty. Na tom totiž nesejde, pokud máte rádi rytmické záležitosti a k tomu ještě sérii Final Fantasy. Od 16. února příštího roku se budete moci pustit do výzev spojených se soundtracky všech dílů zmíněné série a snažit se zvítězit ve 385 (!) skladbách. Co víc, po vydání dorazí ještě 90 skladeb navíc, doplněných o kousky z Final Fantasy Legends, resp. série SaGa, dále z Nieru, Octopathu a Live A Live. Kromě klasického módu Theathrythm má hra i multiplayer, a to lokální pro dvoučlennou kooperaci, stejně jako online kompetitivní režim pro čtyři hráče a velké hudební bitvy.

Xenoblade Chronicles 3

Splatoon 3 – Splatfest

Mario Strikers: Battle League

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru